Jak odzyskać utracone paszportowy

Książeczki oszczędnościowe po raz pierwszy pojawiły się jeszcze w połowie XIX wieku. Od tego czasu wiele się zmieniło w świecie finansów, ale zbiorczy wkład nadal cieszy się dużą popularnością wśród ludności. Usługi banków na otwarcie takiego rachunku i prowadzenia książki są bezpłatne. W przypadku utraty tego dokumentu wymaga przestrzegania szeregu prostych zasad i wykonać kilka zaleceń.

Jak odzyskać utracone paszportowy

Trzeba

  • – paszport;
  • – umowa o otwarcie konta oszczędnościowego.

Instrukcja

1
Jeśli okaże się, że twoja сберегательная serwisowa utracony, należy niezwłocznie podjąć kroki w celu jej odbudowy. W tym celu skorzystaj z telefonem lub skontaktuj się bezpośrednio z najbliższym jednostki strukturalnej banku.
2
Przy dostępie do banku przez telefon-podaj swoje nazwisko, imię, imię ojca i dane zbiorczej konta, do którego przywiązana сберегательная serwisowa. Przy tym traktować wymaga właśnie w tym jednostki organizacyjnej banku, w którym został otwarty rachunek oszczędnościowy. Numer telefonu danej jednostki podpowiedzą wam, jeśli zadzwonisz na „gorącą linię” banku.
3
Do pisemnego powiadomienia o utracie oszczędności książki wypełnić w oddziale banku formularz, określając w oświadczeniu wszystkie niezbędne informacje, w tym dane osobowe i dane paszportowe. Wprowadź również okoliczności, w których utraty książeczki oszczędnościowej. Wypełniony formularz wniosku wraz z paszportem przekazać pracownikowi instytucji bankowych.
4
Jeśli masz na rękach jest umowa z depozytów bankowych, oraz dołączyć go do wniosku o utracie książeczki. Najlepiej wcześniej zrobić kopię tej umowy lub co najmniej przepisać dane konta i dane umowy w notesie, na wypadek ewentualnej utraty dokumentu lub książki. Aby przywrócić książki należy znać numer konta, rodzaj wkładu i nazwę miejscowości, gdzie otwierał konto.
5
Poczekaj, aż otrzymania nowego dokumentu. Po sprawdzeniu informacji i rozpatrywania wniosku pracownicy banku sprawowanie wymianę utraconych oszczędności książki na nowy imienny. Jeśli chcesz, możesz również dołączyć do swojego rachunku zbiorczym plastikową kartę. Przy pierwszym otwarciu konta odbywa się to zazwyczaj domyślnie.
6
Jeśli po przywróceniu oszczędności książki można znaleźć zgubiony dokument, należy poinformować o tym w strukturalne jednostki organizacyjnej banku i oddać tam starą książkę.
logo
Kategoria:
Finanse osobiste

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.