Jak odzyskać pieniądze za naukę

Jeśli pracujesz w organizacji, w tym przejść szkolenie w placówce na zasadach odpłatności, to możesz odzyskać 13% od wydanej kwoty na studia. Do tego trzeba z miejsca pracy uzyskać zaświadczenie o dochodach. Następnie wypełnić deklarację 3-PIT i dołączyć do niego dokumenty potwierdzające koszty.

Jak odzyskać pieniądze za naukę

Trzeba

  • – program „Deklaracja”;
  • – kopie akredytacji i licencji instytutu;
  • – pomoc w formie 2-PIT;
  • – pokwitowania uczenia się;
  • – umowa z instytutem;
  • – paszport.

Instrukcja

1
W księgowości firmy, w której aktualnie pracujesz, poproś o zaświadczenie o dochodach za ostatnie pół roku w formie 2-PIT. W dokumencie muszą znajdować się dane osobowe, podpis głównego księgowego, dyrektora przedsiębiorstwa, pieczęć organizacji.
2
Poproś w uniwersytecie, gdzie można nauczyć się na podstawie wynagrodzenia, akredytacji i licencji instytutu. Zdejmij z nich dwie kopie i poproś w dziale kadr zapewnić ich pieczęcią placówki oświatowej.
3
U ciebie musi być na rękach umowa na szkolenie, który zawarł z instytutem gdy nadejdzie. Jeśli go nie posiadasz (zawieruszyły lub pomieszane), to w wydziale uniwersytetu trzeba poprosić o jego kopię. Gdy rozmiar płatności zmieniał się w ciągu okresu kształcenia, do umowy musi być użyta dodatkowa umowa.
4
Płacić za naukę trzeba na wpływy, więc za okres, za który będziecie wypełniać deklarację, trzeba przedstawić dowody. Jeśli zawieruszyły lub zniszczyli jedną z paragonów, to można w księgowości uczelni dostać zaświadczenie o fakcie i wysokości płatności.
5
Pobierz i zainstaluj na swoim komputerze program „Deklaracja”. Ustaw odpowiednie warunki: pokój urzędu skarbowego według miejsca składania deklaracji, znak podatnika i potwierdzenie posiadanych dochodów. Wprowadź swoje dane paszportowe w informacjach o декларанте.
6
W punkcie „Dochód uzyskany w federacji ROSYJSKIEJ” wpisać nazwę organizacji, w której pracujesz. Następnie, korzystając z danych w pomocy 2-PIT, wprowadź kwoty wynagrodzenia za każdy miesiąc okresu sprawozdawczego.
7
Na karcie „Potrąceń” zaznacz opcję „Zapewnić społeczny odliczenia od podatku”. W rubryce „Kwoty, zwrot nakładów poniesionych na jego szkolenie” napisz kwotę wydatków określoną w wykazie płatności za studia w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
logo
Article Categories:
Finanse osobiste

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *