Jak odzyskać pieniądze, jeśli oszukali

Jeśli stałeś się ofiarą oszustwa, nie wahaj się i natychmiast zwrócić się z wnioskiem do policji. Możliwe, że po zakończeniu dochodzenia i postępowania sądowego w tej sprawie zostanie podjęta decyzja na swoją korzyść, i uda ci się odzyskać swoje pieniądze.

Jak odzyskać pieniądze, jeśli oszukali

Instrukcja

1
Zbierz wszystkie dokumenty potwierdzające fakt, że pieniądze zostały przyporządkowane do innej osoby lub organizacji nielegalnie. Mogą to być faktury, rachunki, umowy, itp. Dowiedz się, czy masz „towarzysze niedoli”. Zbiorowe deklaracje na faktach oszustwa chętniej przyjmowane są i rozpatrywane szybciej.
2
Jeśli były, na przykład, świadczone usługi nie w całości, będziesz potrzebował na to dowody. Będziesz powinny, po pierwsze, sprawdzić rachunek wystawiony ci w sprawie świadczenia usług z cennikiem firmy zajmującej się tym. Po drugie, musisz pozostać gwarancji (umowa, itp.) z zaznaczeniem, że osoba lub organizacja jest odpowiedzialny za jakość ich świadczenia, a także formy tej odpowiedzialności. Po trzecie, trzeba będzie podać na policję lub do UBEP kwitów potwierdzających fakt otrzymania pieniędzy przez oszustów z ich podpisem.
3
Jeśli nie wrócił na pierwsze żądanie depozyty, nie przysłali zamówione produkty, skontaktuj się z wnioskiem do policji, prokuratury lub w UBEP. Pracownicy organów ścigania i nadzoru służb sprawdzą wasze nawrócenie. Jeśli informacje dostarczone przez ciebie, się potwierdzą, kolejnym etapem będzie weryfikacja firm, zajmujących się wprowadzeniem w błąd obywateli.
4
Jeśli zamówione towary za pośrednictwem internetu i przenieśli nieznanym osobom kwoty z portfela elektronicznego, skontaktuj się najpierw z działem obsługi serwisu zajmującego się tłumaczeniem pieniędzy. Wyobraź sobie kopie wszystkich posiadanych dokumentów (formularze zamówień, korespondencja, potwierdzenie płatności). Po tym, jak płatności będą śledzone, lub zwrócą raz pieniądze, lub zablokuje konto oszusta i przekażą sprawę w UBEP.
5
Z zbiorową skargą na działania osób lub organizacji, zajmujących się oszustwami można od razu zwrócić się do sądu. Poszukiwaniem sprawców zajmie się ФССП, a wam pozostanie tylko czekać, kiedy sprawcy zostaną złapani.
6
W większości przypadków można odzyskać swoje pieniądze tylko na mocy decyzji sądu. Jednak jeśli udało się wam spotkać się z oszustami jeszcze przed złożeniem wniosku do organów ścigania lub organy nadzorcze, poproś, aby odzyskać swoje pieniądze, a w przypadku awarii natychmiast zadzwoń na policję.
logo
Article Categories:
Finanse osobiste

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *