Jak odzyskać pamięć u ludzi

Z naukowego punktu widzenia pamięć – jest to podstawowa funkcja mózgu. Według opinii akademika N. P. Бехтеревой, pamięć – to jest dobre, utrzymanie i odtwarzanie informacji. Główną przyczyną utrata pamięci jest uszkodzenie pewnych obszarów mózgu w wyniku naczyniowych. Również negatywny wpływ ma uszkodzenie mózgu, choroby zakaźne, nadużywanie napojów alkoholowych, patologii tarczycy.

Jak odzyskać pamięć u ludzi

Trzeba

  • – leki;
  • – sosna;
  • – kora jarzębiny.

Instrukcja

1
Widząc, że z pamięcią regularnie pojawiają się problemy, przejść wymagane badania i rozpocząć odpowiednie leczenie. Istnieje grupa leków, spowolnienie progresji choroby i poprawiających stan pamięci. Do nich należy „Reminil”, „Èkselon”, które uwalniają nawet w postaci naklejek. Lek „Семакс” dostępny jest w postaci kropli, закапываемых w nos.
2
Często lekarze przepisują leki, które są stosowane w leczeniu choroby Alzheimera – „Memantyna”, „Глиатилин”, a także „Cerebrolysin”, „Энцефабол”, „Piracetam”. W początkowej fazie choroby pomaga „Glicyna”, „Кавинтон”, „Mexidol”.
3
Nie można liczyć tylko na leki. Należy regularnie ćwiczyć pamięć. Stała praca mózgu zawiera uśpione komórki nerwowe, których u człowieka dziesiątki miliardów.
4
Zacznij od wierszy i piosenek – cykl, muzykalność, emocje przyczyniają się do procesu zapamiętywania. Najpierw przypomnij sobie wiersze i piosenki z dzieciństwa, młodości, młodości. Następnie przejdź do nauczania nowych, które przedtem były znane i podobały, ale na pamięć ich nie znali. Następny etap – uczenie się na pamięć zupełnie nowego materiału.
5
W towarzystwie przyjaciół lub krewnych wykonaj następujące ćwiczenie. Weź kilka przedmiotów, podzielcie je, po rozpatrzeniu kolejność ich lokalizacji, zamknij. Powtórz напамять, że leży jak leży. Począwszy od 4 przedmiotów, doprowadzić ich ilość do 10 sztuk i więcej.
6
Więcej czytaj i пересказывайте przeczytany tekst. W razie potrzeby zajmie się nauką języków obcych – to doskonały trening pamięci.
7
Włącz do swojej diety czekolada, протертую marchew z rodzynkami i śmietaną, протертый chrzan (łyżeczka dziennie), orzechy, czekolada. Również korzystnie wpływają na mózg produkty, takie jak pieczone ziemniaki i jabłka, ser, kapusta morska, ser, nasiona słonecznika, suszone owoce i banany.
8
Medycyna ludowa dla przywracania pamięci zaleca spożycie w okresie wiosennym młodych sosnowych nerek – 5-7 sztuk dziennie. Można je gotować wywar. Wlać łyżkę nerek 2 szklanki wody i прокипятив 10 minut, ostudzić i przecedzić. Pić po 2 łyżki 3 razy dziennie przed posiłkiem.
9
Należy przyjmować w ciągu miesiąca wywar z kory jarzębiny, o сосудоочищающим i холестериновыводящим efektem. Łyżkę rozdrobnionej kory aronii zalać szklanką wody i gotować przez 10 minut. Obecnie 5-6 godzin, przefiltruj. Pij łyżkę wywaru 3 razy dziennie.
10
Spaceruj co najmniej 1,5-2 godzin dziennie. Bez tlenu następuje zamieranie komórek mózgowych.
11
Dobrze się wyspać – tylko podczas snu mózg otrzymuje pełnowartościowy odpoczynek. Coś takiego bez nasenne, ich działanie niszczy pamięć.
Należy zwrócić uwagę
Osłabienie pamięci świadczy o procesie postępującej atrofii mózgu.

logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *