Jak odróżnić rubin od sztucznego

Współczesny rynek kamieni szlachetnych jest wybór kupującego wiele sztucznych rubinów, uprawianych na wiele sposobów. Aktualni zdarzają się bardzo rzadko. Ale pomimo tego, że praktycznie wszystkie czerwone kamienie w biżuterii, ozdobach są syntetycznymi, odróżnić naturalny rubin od sztucznego nie jest takie trudne.

Jak odróżnić rubin od sztucznego

Trzeba

  • – lampa uv;
  • – latarka.

Instrukcja

1
Jeśli zobaczyli na ladzie jubilera duży, bogaty, czerwony rubin, jego pochodzenie musi cię poinformować, bo takie kamienie występują w przyrodzie bardzo rzadko. Najprawdopodobniej przed tobą podróbka.
2
Pamiętaj, że prawdziwe naturalne rubiny nie mogą być bez skazy regularnym kształcie, w przeciwieństwie do sztucznych kamieni. W naturalnych рубинах, zazwyczaj są wewnętrzne wady. Jeśli zauważysz wewnątrz rubina małe pęcherzyki gazu, różniące się kolorem od samego kamienia, przed tobą jest fałszywy.
3
Rubin różni się od innych kamieni o wysokiej wytrzymałości. Podczas interakcji z mniej wytrzymałe kamieniami prawdziwy rubin na pewno pozostawi na ich powierzchni drobnych zarysowań. A dzięki temu, że naturalny rubin brakuje спайность, rozbić kamień ten jest praktycznie niemożliwe.
4
Odróżnić naturalny rubin od sztucznego można za pomocą zwykłej żarówki uv. Fałszywy pod wpływem jej światło zmieni kolor na pomarańczowy kolor jest taki sam naturalny rubin nie zmieni.
5
W jasnym świetle kolor naturalny rubin staje się ciemniejszy. Upewnij się, że można, wykorzystując zwykłą latarką kieszonkową. Zwróć uwagę na strukturę kamienia. Jeśli wewnątrz rubina dobrze widoczne иглообразные włączyć, które tworzą miękkie „jedwabny połysk”, to znaczy, że kamień jest prawdziwy.
6
Jeśli zauważysz na powierzchni rubina szczeliny, uważnie przyjrzyj się jej. Ona może powiedzieć o pochodzeniu kamienia. – Tak w tej terenie рубине może być tylko zygzak formy. Poza tym, ona nie musi błyszczeć. A oto pęknięcia w sztucznych рубинах, zwykle, proste i błyszczące.
7
Przed zakupem biżuterii wyroby, ozdobiony rubinem, należy zapoznać się z wszystkimi dokumentami, доказывающими autentyczność kamienia.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.