Jak odróżnić ramiączka

Początkowo rolę chase była czysto utylitarny. Służyły do mocowania na ramieniu taśmy патронной torebki lub torby-torby. A bo chase był tylko jeden i tylko u zwykłego składu. U oficerów epolet nie było. Stopniowo armii amunicja zmieniała. W końcu XIX wieku użytkowym funkcja jeszcze trwała, ale przy tym szlify już służyły do odróżnienia żołnierzy i oficerów, a także w celu określenia przynależności do pułku czy dywizji. Od 1943 roku szelki służą tylko do rozróżniania tytułów.

Jak odróżnić ramiączka

Instrukcja

1
Szeregowy skład nosi na ramionach pagony kolor czerwony. Pracownicy w częściach VDV, lotnictwa i lotów kosmicznych wojsku — niebieskiego. U marynarzy ramiączka w kolorze czarnym. Na polnej formie ramiączka odpinane, камуфлированного kolory. Na nich nie ma żadnych odznak.
2
Przynależność do сержантскому skład określają obecność лычек. Лычка — pasek w postaci матерчатого галуна. Na przedniej i codziennym formie лычки żółty, na polnej — ochronnego.
3
Pierwszy tytuł — plutonowy. Godło — jeden wąski drążek лычка. Młodszy sierżancie nosi na mundurze dwie wąskie poprzeczne лычки. Sierżant — trzy. Na mundurze starszego sierżanta — jeden szeroki drążek лычка. I wreszcie, starszyna na mundurze ma jedną szeroką wzdłużną лычку.
4
Następna grupa — chorążych. Ich ramiączka są bardzo podobne do oficerskie, ale bez prześwitów. Ramiączka zielone, na codziennym i mundurze, na brzegach wąski czerwony kant. W statkach powietrznych, kosmicznych wojsku i VDV kant niebieski.
5
Na ramiączka chorążego — dwie małe metalowe gwiazdki, umieszczone pionowo. U starszego chorążego — trzy.
6
U oficerów na mundurze pagony w kolorze złotym, na codziennym — zielone, na letnich białych koszulach — białe. Na polnej formie ramiączka odpinane, камуфлированного kolory.
7
Z rangi podporucznika zaczyna się młodszy oficer skład. Ich ramiączka ozdobione jednej wąskiej pionowej paskiem, wysokości zawieszenia i małymi metalowymi gwiazdkami (13 mm). Na codziennym i mundurze gwiazdki z żółtego metalu, a prześwit czerwony lub niebieski. Na polnej formie prześwitu nie ma, gwiazdki zielone.
8
U młodszych poruczników jedna gwiazdka znajdująca się na świetle. Porucznik — dwie po bokach od światła. Starszy lejtnant nosi się na naramiennikach trzy małe gwiazdki znajdujące się trójkątem: dwie po bokach od poziomu i jedna w świetle nieco powyżej. Kapitan cztery gwiazdki: dwie na świetle i dwie po bokach od niego.
9
Następna grupa — starsi oficerowie. Na ramiączka — dwa wąskie światła i duże metalowe zębatki (20 mm). Kolorystyka jest taka sama, jak u młodszych oficerów.
10
Major w mundurze jedna gwiazda. U ppłk — dwie, w każdym świetle, u pułkownika trzy — dwa w lumenach, jedna na środku, znajduje się trójkątem.
11
Najwyższy oficerowie w mundurach nosi duże haftowane gwiazdki (22 mm), umieszczone pionowo. Prześwitów nie ma. U generał-majora jedna gwiazda, u generał-porucznik — dwie, u generał-pułkownik — trzy. Jeśli na mundurach cztery haftowane gwiazdy — przed tobą generał armii.
12
Wyższy stopień wojskowy w siłach zbrojnych federacji ROSYJSKIEJ — marszałek Federacji Rosyjskiej. Miał na mundurze jednego bardzo duże haftowane gwiazda (40 mm) i herb Rosji.
Należy zwrócić uwagę
Taki widok epolet w armii Rosyjskiej określony na mocy dekretu prezydenta Rosji nr 293 z dnia 11 marca 2010 roku. Jego pełna nazwa „wojskowych mundurach, znakach różnice żołnierzy i działów towarowych różnice”.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.