Jak mocować лычки na ramiączka

Лычки – to znaki specjalne różnice, mające siedzibę na mundurach żołnierzy i pozwalają wizualnie określić ich stopień wojskowy. Лычки są istotną częścią wojskowego munduru. Po uzyskaniu kolejnego stopnia wojskowego występuje potrzeba zamocować nowe odznaki na mundurze.

Jak mocować лычки na ramiączka

Trzeba

  • – szydło;
  • – ołówek.

Instrukcja

1
Wojskowe insygnia ефрейторов, podoficerów i starszych kościoła wprowadzono kilka zmian w porównaniu z czasami radzieckimi. Na zmianę нашивкам z галуна lub taśmy, располагавшимся poprzecznie, przyszedł metalowe narożniki – лычки. Polna i casual forma sierżantskiego składu zakłada noszenie narożników szarości ochronnego koloru. Galowy mundur i płaszcz zdobią złote лычки.
2
Istnieją dwie odmiany лычек: wąskie i szerokie. Szerokość ciasnych narożników wynosi 5 mm, szerokich – 15 mm. Ciekawe, że początkowo, zaraz po wprowadzeniu tych odznak, лычки przymocowane na pogoni kątem w dół. Jednak już po kilku miesiącach przyszedł rozkaz wdrożyć je o 180 stopni. Na dzień dzisiejszy лычки wyposażone w linii środkowej погона w taki sposób, aby ich wystający róg został skierowany do górnej krawędzi.
3
Liczba i szerokość лычек odzwierciedlał tego, czy innego kontyngentu wojskowego oficera. Plutonowy nosi na mundurze jedną wąską лычку. Młodszy sierżancie — 2 wąskich kątownika. Sierżant — 3 wąskie лычки. Starszy sierżant — jedną szeroką лычку. Starszyna — jeden szeroki i jeden wąski gon.
4
Weź zakładkę i лычки, odpowiadających swoim stopniem. Ostrożnie stawiać sobie miejsce лычек. Do tego wyprostuj „nóżki” gon w taki sposób, aby znajdowały się prostopadle do najniższej лычке. Psychicznie narysuj podłużną linię środkową погона i dołączyć do niej лычки. Upewnij się, że znaki różnice znajdują się w prawo i zaplanujcie miejsce mocowania za pomocą ołówka.
5
Starannie wykonać otwór w wyznaczonej wcześniej miejscu погона za pomocą szydła. Staraj się, aby otwór nie był zbyt duży, bo лычки będę źle się trzymać na pogoni.
6
Wklej „nóżki” narożników w otwór i delikatnie wygnij je w taki sposób, aby były one ułożone równolegle pogodę. Upewnij się, że są one prawidłowo zamocowane.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.