Jak odmierzyć w gramach suchej karmy

Jeśli w domu nie ma kuchennych wagi, dokładnie określić ilość suchej karmy, niezbędnego kota, psa lub хорьку, bywa trudne, bo przepisy są zazwyczaj podawane są w gramach. W takich przypadkach trzeba zajmować się obliczeniami, tłumacząc środki wagi w środki objętości.

Jak odmierzyć w gramach suchej karmy

Trzeba

  • – mała pomiar pojemności (łyżka, stos, szkło);
  • – banku lub jednorazowy plastikowy kubek;
  • – marker;
  • – miska.

Instrukcja

1
Należy zapoznać się z informacjami podanymi na opakowaniu z karmą. Czasem na opakowaniu podaje się nie tylko waga, ale i ilość zalecanej dziennej porcji. Na przykład, 40 gramów lub ? szklanki (czyli 125 ml).
tłumaczenie koty na suchej karmy
2
Wielu producentów pasz produkuje specjalne dozowniki, które pozwalają dokładnie zmierzyć ilość granulatu. Zazwyczaj takie wymiary dołączone są do dużych pakietów paszy (10-25 kg), ponadto można je otrzymać bezpłatnie w dużych sklepach zoologicznych i weterynaryjnych aptekach. Wystarczy zapytać sprzedawcę, czy mają w magazynie dozowniki do tej marki paszy, z której korzystasz.
jak nauczyć szczeniaka jest sucha karma
3
W wielu sklepach zoologicznych karma dla zwierząt sprzedaje się na wagę. Poproś sprzedającego dokładnie odmierzyć dzienną porcję i zapakować ją w oddzielny pakiet. W domu zapakować do woreczków granulki do małego słoika i dodać zaznaczenie markerem na odpowiedniej wysokości – ta czynność pozwoli ci w przyszłości zmierzyć dokładnie to ilość pokarmu, którą chcesz. Można użyć do tych celów jednorazowy plastikowy kubek i przyciąć na wysokość etykiety.
jak przygotować pasze dla królików w warunkach domowych
4
Również można „obliczyć” dzienną dawkę paszy, na podstawie całkowitej ilości paszy w pakiecie. Na przykład, jeśli kupujesz jedzenie w opakowaniach po 400 g, a zwierzę dziennie trzeba dawać po 50 gramów karmy – można podzielić zawartość pakietu na 8 porcji i zmierzyć objętość jednej z nich. Druga opcja – wziąć niewielką miarka pojemności (w zależności od wielkości granulatu i masy dziennej porcji to może być łyżeczka, lub łyżka, stos, kawa, filiżanka, szklanka) i wybierając karmę z pakietu, stopniowo wlać go do miski, licząc, ile „wymiarowe jednostek” udało ci się. To pozwoli obliczyć, ile gramów karmy zmieści się w tym pojemniku.
5
Jeśli tłumaczysz zwierzę z jednej karmy na drugą – pomiary trzeba powtórzyć, ponieważ stosunek masy paszy i jego ilość zależy od wielu parametrów, w tym wielkości granulek i ich kształtu, gęstości, paszy itp. na Przykład, w standardowej szklance o pojemności 250 ml zmieści się około 75 gramów karmy dla psów ras dużych, około 100 – dla małych psów, około 120 – dla kociąt.
logo
Kategoria:
Paszy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.