Jak karmić szczeniaka owczarki

Szczeniaka owczarki (lub алабаю), jak każdy rasowy pies, wymaga specjalnej opieki, aby zwierzę rozwijało się prawidłowo. Wraz z zawodowej podobne do szkolenia i długimi spacerami hodowcy zalecają, aby karmić małych алабаев według określonego schematu.

Jak karmić szczeniaka owczarki

Trzeba

 • – kozie mleko;
 • – surowa wołowina;
 • – zboża;
 • – produkty mleczne;
 • – kurze jaja;
 • – warzywa;
 • – zieleń;
 • – otręby;
 • – żywności żelatyna;
 • – sucha karma klasy premium;
 • – телячьи chrząstki.

Instrukcja

1
Uważaj, aby w ciągu pierwszego miesiąca życia szczeniak owczarki otrzymał wystarczająco dużo mleka. Od четырехнедельного wieku, stopniowo wprowadzaj jako karmienia mleko kozie, a następnie płynnej mleczną owsiankę. Niech jedzenie przez jednolite odstępach czasu, co najmniej pięć razy dziennie. Przez miesiąc przelać алабая na cztery posiłki, jeszcze przez miesiąc – na trzy.
co trzeba kupić dla szczeniaka owczarek kaukaski
2
Ustalić indywidualny limit jednorazowego karmienia, na podstawie parametrów szczeniaka, jego apetyt i mobilności. Obserwuj za nim po posiłku: jego brzuch nie powinien się mocno puchnąć. Profesjonalni hodowcy owczarków środkowoazjatyckich nie radzą obficie karmić psów tej rasy, średnia dawka karmy dla dwumiesięcznego алабая powinna wynosić około 150-250 gr. Trzymać среднеазиата na mleku można tylko do trzymiesięcznego wieku, ponieważ juniorów często występuje nietolerancja laktozy.
rysunki dla telefonów z kryształkami
3
Jeśli zdecydujesz się dać szczeniaka naturalny pokarm, to po mlecznych kas tłumacz алабая na surowe mięso (głównie wołowinę) w postaci farszu, miesza się z posiekane zboża i перетертыми warzywami (marchewką, pomidorami, ogórkiem, cukinią). Czasami dla odmiany wymieniać gotowane, kasza suchy chleb razowy. Raz lub dwa razy w tygodniu w diecie należy wprowadzać surowe jajko, filety z ryb morskich i produkty mleczne: twaróg pół na pół z jogurtem naturalnym lub jogurtem. Latem dodaj do żywności zieleń, zimą – otręby. Codziennie niech przynęty w postaci 5 g. spożywczego żelatyny.
jak karmić 9-cio miesięcznego алабая
4
Wybierz suche karmy tylko znanych producentów klasy premium, jeśli postanowili wsadzić psa do tego rodzaju zasilania. Zobacz, że na opakowaniach były oznaczenia Baby lub Puppy – to oznakowanie karmy dla szczeniąt. Ściśle przestrzegać normy żywienia, podaną na opakowaniu, i nie paść алабая witaminy.
imiona dla psów алабаев
5
Nie należy pozostawiać dla szczeniaka żywności w wolnym dostępie, nawet jeśli zwierzę nie zjadł zawartość swojej miski. Przez pół godziny po rozpoczęciu karmienia pozostałości jedzenia. Uważaj, aby w zasięgu u алабая zawsze była świeża woda pitna, zwłaszcza jeśli pies żywi się suchą karmą. Raz w tygodniu poczęstujecie owczarek azji środkowej jest хрящами lub телячьим мосолом, po czym dalej olej słonecznikowy (można go dodać do kaszy z mięsem).
charakter алабая
6
Unikaj dać szczeniaka jedzenie z twojego stołu, w tym w dni świąteczne, gdy w domu dużo gości. Psy jest przeciwwskazane tłusta, solone i wędzone żywności, wieprzowina w każdej postaci, słodycze, a tym bardziej z kurczaka kości, które mogą spowodować urazy przełyku i późniejszej śmierci zwierzaka.
logo
Article Categories:
Paszy

Comments are closed.