Jak karmić szczeniaka doberman

Doberman pinczer – породистая pies i wymaga starannej opieki. Aby dorosły doberman zachował jakości pracy, otrzymywał nagrody na wystawach, stał się godnym przedstawicielem rasy, musi być zupełnie zdrowe i dobre jedzenie odgrywa w tym ważną rolę. Metabolizm układane w щенячьем wieku, dlatego prawidłowe żywienie szczeniaka – klucz do zdrowia dorosłego psa.

Jak karmić szczeniaka doberman

Instrukcja

1
Hodowcy zalecają, aby karmić szczeniąt suche profesjonalnych karmą klasy premium. Ich skład jest idealnie wyważone, gotowe karmy zawierają odpowiedni zestaw witamin i mikroelementów dla każdego wieku psa. Przyjemność to tanie, ale karmić psa naturalnymi paszami, przestrzegając wszystkie zasady, jest mało prawdopodobne, znacznie tańsze. Jeśli zdecydujesz się przenieść zwierzę na gotową karmę, pamiętaj, że dodanie do niego naturalny nie może – może to spowodować перекорму i zaburzeń przemiany materii. Dopuszczalne dawać niewielką ilość warzyw. Ponadto, tanie gotowe karmy często prowadzą do powstania alergii.
2
Podstawą naturalnego pokarmu powinno być surowe mięso, dopuszczalne jest zróżnicowanie karmienie byproducts. Najlepiej, jeśli mięso będzie жилистым. Nie pozwól psu surowe mięso wieprzowe – to jest obarczona гельминтозами. Szczeniaki do pół roku trzeba dawać zaprawy zbóż (ryż, kasza gryczana, hercules), mleko krowie, wyprażone twaróg, warzywa (starta marchew, cukinia, kapusta, ogórki). Ziemniaki psom nie wolno!
3
Od czasu do czasu dodawać do jedzenia surowego kurczaka żółtko (z 6 miesięcy – całe surowe jajko) i olej roślinny. Od 7 miesięcy twaróg, mleko i jaja dawać nie trzeba, można wprowadzić do diety przydatne dla доберманов gotowane lub surowe ryby bez większych kości (szprot, минтай) i zwiększenie udziału warzyw. Uważaj, żeby w mięsie nie było drobnych kości, nie można dać ani szczeniąt, ani u psów dorosłych rurowe ptasie kości – jest to bardzo niebezpieczne. O niskiej zawartości tłuszczu jogurt i ряженка доберманам zwierzęta.
4
Niedopuszczalne karmić małych доберманов jedzeniem ze swojego stołu. Zupy, makarony, wędliny i kiełbasy im przeciwwskazane. Wszystkie jedzenie musi być świeże. Wszelkie słodycze dla psów nie są przeznaczone. Jako smakołyki lepiej dać kawałek подсушенного chleba lub chudego sera. Nie staraj się ciągle urozmaicać dietę – nie ma takiej potrzeby, szczenięta lepiej czują się, żywiąc się zwykle jedzeniem. Pies zawsze musi być czysta woda. Nie można karmić ani szczeniąt i dorosłych psów bardzo gorące lub bardzo zimne jedzenie.
logo
Kategoria:
Paszy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.