Jak karmić szczeniaka bonobo pinscher

Pierwsi przedstawiciele tej rasy trafiły do Rosji po ii wojnie światowej, ich przywożono żołnierzy jako trofea, ale rasa powoli się degeneruje, ponieważ poważnego podejścia do hodowli karłowatych pinschers nie było. Nowe producenci, przywiezione w latach 90-tych z Izraela, pozwoliły kontynuować pracy hodowlanej. Dziś jest to mały, dobrze zwarte pies jest często wybierany jest jako wiernego przyjaciela i towarzysza, doskonale уживающегося w małych mieszkaniach.

Jak karmić szczeniaka bonobo pinscher

Instrukcja

1
Karmić szczeniaka bonobo pinscher, którego tylko że zabrali od hodowcy, najlepiej tej samej żywności, że był już do tego. Zawczasu dowiedz się hodowcy wszystko o diecie karmienia malucha i zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne na jakiś czas. Na inne karmy puppy należy przeprowadzać stopniowo. Przejście na sztuczne zasilanie odbywa się z 6-8 tygodni, więc zabrać psa do domu wcześniej tego terminu nie ma sensu.
czym karmić królików karłowatych
2
Zdecyduj, jaki pokarm będziesz dawać szczeniaka – suche lub naturalny. Sucha karma musi być wysokiej jakości i przeznaczony dla szczeniąt małych ras. Jest wyważony i w jego składzie znajduje się wszystko, co niezbędne do prawidłowego rozwoju psa: witaminy, minerały i składniki odżywcze. Optymalne jest połączenie obu tych rodzajów pasz.
jak karmić królika domowego
3
Jeśli zdecydujesz się karmić szczeniaka bonobo pinscher naturalnymi paszami, to najpierw zacznij od gładka mlecznych kasz i zup warzywnych. Gotowane mięso, morskie ryby, wątroba, jaja i dodaj do diety stopniowo, wraz z mineralnymi i витаминными dodatkami.
czy można karmić szczeniaka jork żywienia dzieci
4
Z 1,5 do 2-ch miesięcy karmić szczeniaka co najmniej 5-6 razy w tygodniu, po trzech – 4 razy, po pół roku – 3 razy w miesiącu, od 7 miesiąca życia przejść na 2 posiłki dziennie, które należy stosować w przyszłości.
Jak karmić psa karmą
5
Dzienna ilość mięsa, która powinna odebrać zwierzę dla pełnego rozwoju, niech z obliczeń 20-25 g na 1 kg masy ciała. Najlepiej, jeśli to będzie wołowina, cielęcina, białe mięso drobiu lub królika. Kości ptaków psu dawać nie wolno ich ostre krawędzie mogą uszkodzić jej żołądek i przełyk.
wszystko dla пинчиров
6
Koniecznie włącz do diety produkty mleczne – twaróg, kefir i ryazhenka. Ser można dawać nie często, lepiej użyj go jako zachęty w procesie wychowania i szkolenia psów.
7
Z kasz ryżu, kaszy gryczanej i płatków owsianych gotować kaszy, dodać je do zupy. Warzywa można podawać w każdej postaci i prawie wszystkie, ale jaja trzeba gotować. W pokarm dodać należy kilka kropel oleju roślinnego. W diecie dziecka powinny być praktycznie te same produkty, które są zalecane dla dzieci poniżej 3 lat.
8
Karmić szczeniaka w ściśle określonym czasie przeznaczonym specjalnie do tego celu miejscu. Musi mieć dwie miski – do paszy i wody, ich wysokość powinna być regulowana w miarę rozwoju szczeniaka. Wodę stale zmieniać, aby była gładka. Jeśli szczeniak nie zjadł proponowaną żywności, zdejmij ją przez 10 minut, aż do następnego karmienia.
Należy zwrócić uwagę
Nawożenie mineralne i witaminy nie daj szczeniaka, bez konsultacji z weterynarzem.
Nie karmić psa jedzeniem ze swojego stołu: копченостями, kiełbasy i kiełbaski, wieprzowiny i jagnięciny. Wyeliminuj z diety makaron, świeże pieczywo, surowe ryby, soki, groch i rzepy.

Porada
Na spacer ze szczeniakiem wyjdzie po 1,5-2 godziny po tym, jak zaczął.

logo
Article Categories:
Paszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *