Jak karmić кастрированного kota

Karmienie wykastrowanych kotów, nie różni się zbytnio od tego, co pasuje do ich некастрированных braci, a jednak pewne niuanse pojawiały. Po zabiegu koty często są siedzące, spokojni i przy zachowaniu dotychczasowych ilości żywności szybko przybiera na wadze.

Jak karmić кастрированного kota

Instrukcja

1
Aby zwierzę избежало otyłości, zmniejsz porcje posiłków lub wybrać mniej kaloryczna dieta. Jeśli oprzeć się na widok smutnej zwierzaka u pustej miski niemożliwe, karmić je częściej i po trochu lub zadbać o aktywność ruchową – codziennie bawić się z kotem, pozwól mu biegać i skakać, kup lub zrób więcej zabawek.
jak przygotować kota do fryzjera
2
Jeśli twój kot żywi się gotowymi paszami, wybierz profesjonalny, a najlepiej – specjalistyczne, opracowane właśnie dla кастратов. Profilaktyczne karma dla wykastrowanych kotów zapobiegają rozwojowi kamicy układu moczowego; producenci oferują bogaty wybór od tanich pasz do klasy premium. Istnieją również lecznicze (dla kotów, które już cierpią z powodu kamicy układu moczowego systemie), ale nie można ich dawać zdrowe zwierzęta. Nie zapomnij, że jeśli kot żywi się suchą karmą, trzeba mu często i dużo pić; przejdź na konserwy, jeśli kot pije rzadko. Paszy w niedgrogim кастрированному kotu lepiej nie dawać – jakość ich patio, nazwać je całkowicie zrównoważone trudno.
Dlaczego kastracja kotów
3
Jeśli wybrałeś karmienie naturalne produkty, główna zasada – nigdy nie dawać ryby. Bogata w wapń, magnez i fosfor ryby prowadzi do powstawania kamieni układu moczowego w systemie. Kamica układu moczowego jest niebezpieczna dla życia zwierzęcia, a po kastracji koty są szczególnie podatne na tę chorobę. Odpowiednią ilość mikroelementów kot może dostać i z innej żywności.
jak wychować kota
4
Należy karmić kota surowego mięsa – drobiu, wołowiny. Mięso najlepiej pokroić na duże kawałki – jest to niezbędne dla zdrowia zębów. Wykastrowane koty mają tendencję do gromadzenia się płytki nazębnej i zapobiega powstawaniu kamienia na zębach, a żucie surowego mięsa eliminuje te problemy. Kurczaka skórę lepiej nie dawać – to jest bardzo źle trawione. Można dawać podroby (wątroba, serce, płuca). Postaraj się włączyć do diety produkty mleczne (kefir, twaróg). Bardzo pożądane zaprawy owsianka (płatki owsiane, kasza gryczana) i warzywa. Nie pozwól kotu wędliny, kiełbasy, wszelkie inne gadżety z twojego stołu – tłuste i słone produkty szkodliwe dla wątroby i nerek zwierząt.
jak wychować kota
Należy zwrócić uwagę
Mieszane karmienie (gotowy pokarm w połączeniu z naturalnymi produktami) jest wysoce niepożądane. Przy takim typie karmienia trudno dostać odpowiedni bilans składników mineralnych i witamin, ale łatwo przejedzeniu zwierzę.

logo
Article Categories:
Paszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *