Jak hodować świerszcze

Jeśli trzymasz w domu gada, amfibię lub drapieżny bezkręgowce, które żywią się owadami, lepiej hodować ywo samodzielnie, ponieważ w żadnych sklepach mogą być przerwy w dostawach, a zimą znaleźć owadów w przyrodzie nierealne. Najbardziej popularny i dostępny dla hodowli ywo – to świerszcze.

Jak hodować świerszcze

Trzeba

  • – nie mniej niż 4 pojemników o wymiarach 60х40х30 cm;
  • – folia, wazelina, taśma klejąca;
  • – trociny, czasopisma;
  • – karma;
  • – pojemniki z ziemią.

Instrukcja

1
W pierwszej kolejności przygotuj kilka zbiorników owadów w różnym wieku. Należy pamiętać, że nawet jeśli będziesz bardzo ostrożny, świerszcze mogą uciec. Wybierz szklane, plastikowe lub drewniane pudełko szczelnie dopasowaną pokrywą. Wymiary szuflady mogą być 60×40 cm, wysokość nie mniej niż 30 cm, Całą powierzchnię pokrywy zapewnia otworami wentylacyjnymi. Nie należy pozostawiać pole uchylone, ponieważ świerszcze nie tylko dobrze skaczą, ale mogą wspinać się na niektórych powierzchniach (z wyjątkiem szkła i tworzyw sztucznych). Aby nie mogli wyjść z drewnianej skrzyni, обклейте ścianki folią lub taśmą, промажьте wazeliną u samej pokrywy.
Jak hodować świerszcze
2
Na dnie ułóż warstwę suchego pokarmu dla ryb (дафнии, гамаруса), płatki owsiane, trocin lub torfu, tak aby całe dno było zamknięte. Zamiast takiego warstwy można korzystać z filtrowanej wody lub papier gazetowy, ale w każdym przypadku, nie zapomnij, aby zmienić podłoże przynajmniej raz w miesiącu.
bank zobacz saldo na karcie
3
Aby w skrzyni weszło więcej owadów, zwiększ powierzchnia, po której będą chodzić, za pomocą kartonów. Na przykład, doskonale nadają się kartony z jaj, można je układać w kilku rzędach, a gdy przyjdzie czas karmienia twojej gady, można po prostu wziąć jedną z nich i trach w dokarmianie ptaków.
Jak hodować pająki
4
Aby utrzymać odpowiednią wilgotność w szufladzie, 1-2 razy w tygodniu spray pocztowa z rozpylacza. Można zainstalować i klatki, jeśli masz suche powietrze i karmisz świerszcze suchymi pokarmami. Jako poidła użyj wilgotnej szmatki lub gąbki, ułożoną w misce z wodą.
hodowli żółwi wodnych
5
Karmić świerszczy na przemian to na sucho, to soczyste jedzeniem. Może to być karma, mleko w proszku, płatki owsiane, jaja w proszku, kości lub mączka rybna, sucha karma dla psów i kotów, itp. jako pasz soczystych użyj pokrojone lub startego marchew, jabłka, brukiew, ziemniaki, rzepa, sałata, mniszek itp.
Jak hodować motyle
6
Aby hodować świerszcze, wrzuć do niego małe pudełeczko z luźnym wilgotną ziemią warstwą 5-7 cm, można ją zamknąć pokrywą z dużymi otworami. Napisz na opakowaniu datę i przez 7-9 dni przełożyć na inny pocztowej, aby świerszcze nie zaczęli разрыхлять ziemię i zjeść jajka. W ciągu 3-4 tygodni powtarzaj tę procedurę, za każdym razem umieszczając pojemnik na nowy pocztową, a następnie oddaj suczki na pokarm. Do tego czasu podrośnie mleczko pogłowie w drugiej szufladzie. W ten sposób można образуете ciągły cykl, i zawsze będą dostępne świerszcze różnych grup wiekowych.
logo
Article Categories:
Paszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *