Jak zacząć hodować króliki

Hodowla królików jest produkcja diety mięsa i skór w warunkach domowych lub przemysłowych. Mięso tych zwierząt jest bardzo smaczne, łatwo przyswajalne i bardzo przydatne. Dzięki podwyższonej zawartości białka, można go używać nawet ludzie w podeszłym wieku, osób cierpiących na zaburzenia żołądkowo-jelitowymi i chorobami sercowo-naczyniowymi i używać jako pierwszego karmienia w diecie małych dzieci.

Jak zacząć hodować króliki

Instrukcja

1
Znajdź pomieszczenie dla utrzymania królików. Dobrze umieszczać zwierząt do celów ogrodniczych gospodarstwie lub w letniskowej miejscowości, można zorganizować własną mini farmę. Zbuduj konstrukcję, na podstawie tego, ile królików planujesz kupić. Rozmiar powinien być co najmniej trzech metrów kwadratowych. Kup zwierzęta u doświadczonych hodowców, dobrze, jeśli są one już zaszczepione.
2
Przygotuj ściółkę, można ją zrobić ze słomy lub kawałków ciepłe koce. Rozmieść w klatce miski do jedzenia i zbiornika z czystą wodą. Wybierz mały obszar, gdzie króliki mogą pozostawiać odpady. Nawóz można stosować jako nawóz lub umówić się na jego sprzedaż. Króliki wytrzymują mróz do -30 stopni, jednak jeśli masz zamiar hodować je przez cały rok i regularnie wyprowadzać potomstwo, zadbaj o izolacji pomieszczenia. Można spędzić oświetlenie, zainstalować elektryczne podgrzewanie wody itp.
3
Рассаживайте królików ze względu na płeć, począwszy od 3 miesiąca życia. To pozwoli uniknąć nieplanowanej miotów. Kobieta może nosić jednocześnie dwa mioty, więc nie zdziw się, jeżeli różnica między narodzinami królików wynosi około trzech-czterech dni. W chwilach stresu, na przykład, przyszłe крольчата mogą zniknąć w łonie matki. W ten sposób, królik uruchamia mechanizm samoobrony siebie i swojego potomstwa.
4
Karmić zwierzęta, świeże warzywa, suchym sianem, trawą. Codziennie zmieniać wodę. Zaopatrz się w specjalne tabletki od dżdżownicy, niech ich królików raz na 6 miesięcy. Porozmawiaj z weterynarzem potrzebę i harmonogram szczepień zwierząt.
5
Zajmij się poszukiwaniem możliwości zbytu wyrobów gotowych. Należy ująć umowy na dostawę mięsa z najbliższymi miejscami gastronomicznego. Staram się sprzedawać towar i przez przetwórcy mięsa kombinaty. Możesz zarejestrować się jako indywidualny przedsiębiorca, jeśli zamierzasz hodować duża ilość królików. Weź udział w różnych targach, publikować ogłoszenia o sprzedaży w mediach – tak można przyciągnąć kupujących.
logo
Article Categories:
Opieka i wychowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *