Jak odmierzyć sucha karma

Na opakowaniu z suchą karmą zwykle jest podany ciężar zawartości, a także zalecane dawkowanie. Ale jeśli nie ma wagi, jak odmierzyć odpowiednią ilość pokarmu, aby zwierzę nie переедал, ale i nie pozostał głodny? Istnieje kilka sposobów pomiaru suchych produktów.

Jak odmierzyć sucha karma

Trzeba

  • – miarki;
  • – wagi kuchenne;
  • – standardowy kieliszek;
  • – butelka z tworzywa sztucznego;
  • – бельевая żucia;
  • – arkusz papieru;
  • – ołówek.

Instrukcja

1
W sklepie zoologicznym można zaoferować specjalne miarki, na którym ma podziału, spełniające określone wagi każdego rodzaju paszy. Jednak w większości takie kubki przeznaczone są dla psów i kotów karmy. Właścicieli żółwi, fretek i niektórych gatunków ptaków trzeba wychodzić ich sytuacji inaczej. Oczywiście, taka kubek w każdym razie przydatny. Poproś sprzedawcę go najpierw zważyć puste, a następnie wsypać tam odpowiednią ilość paszy i zrób na ścianie odpowiedni znak.
2
Można skorzystać z wagami kuchennymi. Przed tym, jak отвешивать pokarm, nie zapomnij, aby ocenić pojemność. Do określenia ilości właściwego pokarmu należy z ogólnej masy odjąć ciężar pojemności.
3
W przypadku braku wymiarowy naczyń weź plastikową butelkę odpowiedniej ilości. Odetnij jej usta. U górnej krawędzi szklanki powstałego przebijania lub wyciąć otwór. Przełóż do niego бельевую gumę i połącz ją pierścieniem. Pierścień umieść na jakimś wystającym z płaszczyzny pionowej przedmiocie. Na przykład, na klamce. Na najniższej drzwi taśmy klejącej przymocuj arkusz białego papieru. Trzeba się pogodzić z tym, że 1 ml wody waży 1 g. Odpowiednio, w standardowy szlifowane szkło mieści 200 g wody. W sklepach różnego rodzaju napoje sprzedawane są w plastikowych butelkach o różnej pojemności, i prawie zawsze można dobrać taką, która odpowiada wymaganej dawki paszy.
4
Wlać do dużej butelce z kubka lub z małej butelki znanej objętości odpowiednią ilość wody i zrób na kartce ryzyko, która odnotowuje położenie dna. Nie zdejmując gumkę, wlać wodę, wytrzeć i wysuszyć twoje domowe wagę zawieszaną. Do szybkiego suszenia można wykorzystać suszarka do włosów.
5
Zacznij podawać pokarm w butelce. Śledzenie pozycji dna. Kiedy to spadnie do poziomu ryzyka, to będzie oznaczać, że w butelce znajduje się odpowiednią ilość paszy.
Porada
Jeśli chcesz, możesz udoskonalić urządzenie. Załóż gumę na korku butelki, a okno do zasypywania paszy wyciąć z boku, jak to się robi u ptaków karmniki. Taka wagę zawieszaną będzie wisieć równo i bez zakłóceń. Również dno butelki można przykleić listwę lub szynę i użyć jej jako strzałki wskaźnika.
Aby nie robić wagę zawieszaną za każdym razem, zawiesić go w малозаметном miejscu. Może to być, na przykład, wewnętrzne drzwi szafy. Gumę trzeba okresowo wymieniać, ponieważ ma tendencję do rozciągania. Przy tym urządzenie należy okresowo sprawdzać. Ponownie отградуировать skalę należy i w tym przypadku, jeśli zmienia się dawkowanie lub rodzaj paszy. Lepiej od razu zrobić kilka рисок z odpowiednimi podpisami.

logo
Kategoria:
Paszy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.