Jak odebrać kartę

Czasami występuje konieczność odebrać kartę medyczną z przychodni, do której przymocowane, aby przejść badania w innym медучреждении lub z jakichkolwiek innych powodów. Powstaje pytanie o to, jak ją odebrać.

Jak odebrać kartę

Trzeba

  • – paszport;
  • – polityka SAMORZĄDOWEGO;
  • – oświadczenie na imię ordynatorem kliniki;
  • – skierowanie na badania w innym szpitalu.

Instrukcja

1
Skontaktuj się w archiwum kliniki z paszportem i ubezpieczeniem medycznym. Poproś, aby ci duplikat do właściwych stron lub całej karty medycznej. W większości instytucji jest taka usługa jest bezpłatna i bez żadnych problemów.
2
Napisz podanie na imię głównego lekarza zakładu opieki zdrowotnej. Zawiera opis, w którym szczegółowo powody, dla których musisz mieć na ręku kartę medyczną. Według listu Ministerstwa Zdrowia i rozwoju Socjalnego federacji ROSYJSKIEJ „O przechowywaniu ambulatoryjnej karty” od 4 kwietnia 2005 r., niniejszy dokument może wydać się w ręce tylko wtedy, jeśli na to pozwoli rozdzielczość naczelny lekarz zakładu opieki zdrowotnej.
3
Jeśli zabierasz kartę medyczną, bo przeniesieniu do innego miasta i открепляетесь od tej przychodni, to również prosimy o zgłoszenie imię głównego lekarza kontaktowego, który można uzyskać w archiwum lub w kancelarii szpitala. Wprowadź przyczyną jego „odciągnięcie” zmianę miejsca zamieszkania.
4
Jeśli chcesz odebrać kartę medyczną zmarłego krewnego, to jest mało prawdopodobne, że ją oddadzą, powołując się znowu na powyższe pismo z 4.04.2005 tezę, że „karty Medyczne zmarłych ludzi są wycofane z czynnej kartoteki dla transmisji w archiwum zakładu opieki zdrowotnej, gdzie są przechowywane 25 lat”. Ale jeśli masz dobre podstawy do domagania się wydania karty na ręce, rozwiązywać ten problem przez lekarza,.
5
W przypadku, gdy idziesz do szpitala na leczenie lub badania, karta medyczna, zgodnie z prawem, przekazywane są pracownikami placówki w niniejszy zakład leczniczy, a następnie, po wyjściu z powrotem bez udziału pacjenta.
6
Jeśli potrzebujesz karta medyczna do odbycia badania, wyznaczonego przez lekarza przychodni w innym szpitalu, to ją otrzymasz na ręce bez większych problemów, trzeba tylko pokazać nominacja, poświadczone przez lekarza.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.