Jak uzyskać kartę ubezpieczenia zdrowotnego

Od 1 maja 2011 r. w Federacji Rosyjskiej rozpoczęła się emisja polis OBLIGACJI nowej próbki. Teraz obywatele federacji ROSYJSKIEJ mają prawo zwrócić się o pomoc w każdej instytucji medycznej na terenie kraju. Na jakich warunkach można go dostać?

Jak uzyskać kartę ubezpieczenia zdrowotnego

Instrukcja

1
Dowiedz się, na jaki okres może być wydane ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży nowego wzoru. Jeśli jesteś obywatelem federacji ROSYJSKIEJ lub przyjechali do Rosji na pobyt STAŁY, to otrzymasz polisę bez ograniczeń. Osoby niepełnoletnie dzieci będą obsługiwane tej firmy ubezpieczeniowej, którą wybiorą rodzice. Tym, którzy mieszkają na terytorium federacji ROSYJSKIEJ na podstawie ETA, wydane polis na okres ich pobytu.
2
Zdecyduj, w jakiej firmie ubezpieczeniowej najlepiej jest się skontaktować, aby uzyskać ubezpieczeniowej MLA. Później będziesz mógł zmienić swoją decyzję, ale robi to dozwolone nie częściej niż raz w roku, nie później niż do 1 listopada (za wyjątkiem przypadków związanych ze zmianą miejsca zamieszkania lub zaprzestania działalności ubezpieczonego).
3
Skontaktuj się z wybraną firmą ubezpieczeniową. Wyobraź sobie paszport i СНИЛС. Otrzymasz tymczasowe zaświadczenie, które jest wydawane na okres projektowania polityki MLA (zazwyczaj jest to 30 dni). To, że od razu nie dostaniesz polisę, związane z tym, że teraz wszystkie twoje dane są wysyłane na Federalny fundusz OBLIGACJI, gdzie on jest i będzie wykonany. Informacje będą sprawdzane pod kątem ewentualnej obecności podwójnego ubezpieczenia.
4
Jeśli nie zawarł umów z innymi firmami, to po ustalonym terminie otrzymasz polisę nowego wzoru, kontaktując się za nim do biura ubezpieczonego. Nie ламинируйте ten dokument w celu jak najlepszej ochrony. Polisa jest jednakowa dla wszystkich firm, jednak w nim jest umieszczony specjalny znak przy zmianie ubezpieczonego.
5
Nie zwracajcie uwagi na zapewnienia lekarza, że należy w trybie pilnym wymienić starą polisę. Jeśli chcieli służyć, uzasadniając to tym, że to jest skończony, skontaktuj się ze skargą do ministerstwa zdrowia danego regionu. Jednakże, będziesz musiał wymienić polis w terminie do 1 stycznia 2014 roku.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *