Jak odblokować telefon, jeśli nie znasz kodu

Podczas korzystania z telefonu komórkowego można zmierzyć się z jednym z kilku rodzajów blokady, przewidujących wprowadzenie kodu zabezpieczającego. W zależności od rodzaju blokady są pewne sekwencje działań, które muszą być podjęte.

Jak odblokować telefon, jeśli nie znasz kodu

Instrukcja

1
Blokowanie telefonu komórkowego pod operatora oznacza brak możliwości korzystania z urządzenia w sieci różni się od oryginalnej. Po włączeniu telefonu z „obcym” sim-karty wymagane wprowadzenie kodu odblokowującego, w przypadku, gdy nie znasz go, nie można używać telefonu do rozmów i sms. Istnieje wiele sposobów usuwania takiej blokady – flashowanie, jailbreak, ale najbardziej bezpieczny dla twojego urządzenia będzie wprowadzenie żądanego kodu. Ten kod można dowiedzieć się u operatora, pod którego zablokowany telefon. Skontaktuj się z działem obsługi abonentów operatora, po czym podać IMEI-numer telefonu, a także wszystkie dodatkowe dane, o które poprosił specjalista. Użyj otrzymany kod do odblokowania telefonu.
2
Można również spotkać się z takim rodzajem zabezpieczeń, jak blokada telefonu. W tym przypadku po włączeniu telefonu wymagane kodu, bez którego dalsze korzystanie z urządzenia jest niemożliwe. Użyj kod wyzerowania firmware albo kod do resetowania ustawień do zmiany tego kodu, który zapomniał, na oryginalny. W celu uzyskania kodów wyzerowania firmware i resetowania ustawień skontaktuj się z przedstawicielem producenta urządzenia. Podaj IMEI-numer, a także wszystkie dodatkowe dane, które będą potrzebne, po czym użyj powyższe kody do resetowania ustawień.
3
Blokada karty sim jest przeznaczony do ochrony danych osobowych właściciela, zawartych na niej. Po włączeniu telefonu wymagane kod pin, bez którego korzystanie z karty sim nie można. W przypadku, jeśli go zapomnisz, użyj pak-kod znajduje się w plastikowym opakowaniu od karty sim. Jeżeli w ten sposób nie jest możliwe, należy skontaktować się z przedstawicielem operatora. Podaj paszport i poprosić o wymianę karty sim.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.