Jak oczyścić organizm z toksyn

Toksyny utrudniają pracę układów organizmu, co prowadzi do rozwoju chorób przewlekłych. Sam zabieg oczyszczania organizmu z toksyn zupełnie prosta, choć niektóre elementy mogą nie przyjść do gustu, ale z pewnością warto.

Jedz więcej świeżych warzyw i owoców

Instrukcja

1
Przede wszystkim, wybrać dobrą literaturę na ten temat. Najlepiej jeśli będzie ona kupiona w specjalistycznym sklepie. Zapoznać się z zaproponowanymi tam metodami, ale w żadnym wypadku nie należy próbować z rzędu wszystkie metody na sobie. Wystarczy przeczytać i wybrać najbardziej optymalny i dostępne dla ciebie opcję.
2
Kolejnym etapem wykluczyć, w miarę możliwości, sytuacje stresowe, które niekorzystnie działają na wszystkie narządy i układy organizmu. Psychiczne i emocjonalne napięcie spowalnia wydalanie toksyn i pomaga opóźnić szkodliwych substancji.
3
Aby oczyścić organizm z toksyn, nie należy całkowicie rezygnować z jedzenia, więc zadać sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Najważniejsze – staram się po prostu ograniczyć ilość spożywanych produktów. Należy wykluczyć spożywanie suplementów diety i smażonych. Jedz więcej warzyw, najlepiej w postaci surowej. Również bardzo ważne jest, aby dokładnie żuć pokarm, tak to przyczynia się do tego, że duża jej część zacznie trawione już w jamie ustnej.
4
Pij więcej proste nie przegotowanej wody, ale w żadnym wypadku nie gazowane. W dzień należy pić od sześciu do ośmiu szklanek wody w okresie letnim, i cztery-sześć – w zimie. Pamiętaj, że woda jest bezpośrednim uczestnikiem wszystkich procesów metabolicznych organizmu.
5
Post bardzo pomaga oczyścić organizm z toksyn, ale musi być nie według tradycji kalendarza. Do tego po prostu nie spożywać posiłków w ciągu jednego dnia w miesiącu. To wystarczy, aby odciążyć organizm i zwiększyć wydalanie toksyn.
6
Regularnie odwiedzaj się w saunie i poćwiczyć, tak jak to pobudza pracę gruczołów potowych, przez które pojawiać większość szkodliwych substancji z organizmu. Sauny korzystać należy przynajmniej raz-dwa razy w miesiącu, a uprawianie sportu – trzy-pięć w tygodniu.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.