Jak obliczyć prędkość pobierania

Pobieranie dużego pliku, użytkownik na pewno chce wiedzieć, ile czasu to zajmie. Jakieś programy pokazują prędkość pobierania i przewidywany czas pobierania, inne nie. W tym ostatnim przypadku należy odwołać się do najprostszych obliczeń.

Jak obliczyć prędkość pobierania

Instrukcja

1
Wielu menedżerów pobrań tworzone z uwzględnieniem potrzeb użytkowników, dlatego pokazują jak już spędzony na pobieranie, jak i przybliżony pozostały czas. Na przykład, właśnie tak zachowują się programy służące do pobierania plików z torrentów. W dodatku do czasu jest wskazana i procent pobierania pliku, co pozwala dość dokładnie ocenić pozostały czas pobrania.
2
W tym przypadku, jeśli pobierasz plik bez użycia specjalistycznego oprogramowania, czas ładowania można określić, znając rozmiar pliku i prędkość pobierania. Na przykład, jeśli rozmiar pliku 100 mb, a prędkość pobierania wynosi 50 килобайтам na sekundę, to czas będzie tak: 1024?100/50 = 2048 sekund lub nieco ponad 34 min.
3
Pamiętaj o tym, że prędkość internetu i realna prędkość pobierania – to dwie różne rzeczy. Na przykład, prędkość połączenia jest równa 100 мегабитам. Tak jak w bajcie 8 bitów, to 100 megabitów = 12,5 mb na sekundę. To znaczy, że plik o wielkości 125 mb należy pobrać w ciągu 10 sekund. Ale rzeczywista szybkość pobierania plików, zazwyczaj wynosi 50-150 килобайтам na sekundę. Na to ma wpływ wiele czynników, w tym obciążenie kanału serwera, z którego pobierasz plik. Dlatego zobacz prawdziwą prędkość pobierania i już za nią obliczyć czas pobierania pliku.
4
Podczas pobierania dużych plików, a za mało jakościowym internecie koniecznie użyj menedżer pobierania plików, np. FlashGet. Programy te nie tylko pomagają kontrolować prędkość pobierania i pozostały czas, ale i pozwalają докачивать plik zerwanego połączenia. Należy zwrócić uwagę, że czas pobrania zawsze jest przybliżona i zależy od zmiany prędkości pobierania.
5
W niektórych przypadkach, w celu przyspieszenia pobrania możesz skorzystać z wysokiej jakości serwerem proxy. Mając dobry kanał, szybko pobrać żądany plik i wyśle go do ciebie. W rezultacie pobieranie zajmie mniej czasu, niż bez korzystania z serwera proxy. Ten sposób jest przydatny, jeśli masz wolne połączenie.
logo
Article Categories:
Połączenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *