Jak sprawdzić prędkość internetu

Od czasu do czasu użytkownicy komputerów należy wiedzieć maksymalną możliwą prędkość połączenia lub pobierania plików z internetu. Jako źródło takich informacji może być stosowany umowę z dostawcą. Ale znacznie łatwiej jest rozpoznawać to wartość za pomocą specjalnych serwisów.

Jak sprawdzić prędkość internetu

Trzeba

  • Komputer podłączony do sieci internet.

Instrukcja

1
Prędkość połączenia z internetem najczęściej są zainteresowani w celu obliczenia czasu, który spędzają specjalny program do pobrania danego pliku.
2
Oprócz umowy o świadczenie usług z dostawcą szerokopasmowego połączenia, zaleca się użyć specjalne usługi. Jeśli w pierwszym przypadku musisz znaleźć powyższy dokument, w drugim, wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i wpisać żądany adres strony internetowej.
3
Uruchom dowolną przeglądarkę internetową, zainstalowany w systemie, a następnie otwórz nową kartę, klikając na obrazek plus lub wybierając odpowiednią opcję w menu kontekstowym bieżącej karty. Wpisz następujący adres http://speed-tester.info i naciśnij klawisz Enter. Na загрузившейся stronie zwróć uwagę na lewą kolumnę, przewijając którą można zobaczyć cztery różne testu prędkości połączenia.
4
Każdy z tych czterech testów jest wyjątkowy, ponieważ na ich podstawie sumarycznej można powiedzieć realną prędkość, którą zapewnia dostawca internetu. Na przykład, pierwszy test najszybszym i polega na natychmiastowym odebraniu duży rozmiar pliku. Drugi test charakteryzuje się uzyskaniem dużych pakietów plików itp. W rezultacie, można uzyskać całkowitą prędkość, do wartości której można sądzić o соединии – szybkim lub wolnym.
5
Ale ten serwis nie wyświetla wszystkich wartości, które mogą zainteresować użytkownika. Bardziej zaawansowane analizy można uzyskać pod następującym linkiem: http://speedtest.net. Na загрузившейся stronie, skontaktuj się mapie i wybierz miasto, w którym znajduje się siedziba usługodawcy. Po chwili na ekranie pojawi się tabela przestawna, w której zostaną przedstawione następujące parametry: ping, wychodząca i przychodząca prędkości.
logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.