Jak sprawdzić prędkość internetu

Zapowiadany przez dostawcę prędkość internetu czasami może świetnie się różnić od rzeczywistych. Fakt ten jest znany wielu użytkownikom. Dlatego, aby wyświetlić prędkość połączenia, warto skorzystać z jednego z programów-testów. Zapewniają one dokładność wyniku.

Jak sprawdzić prędkość internetu

Trzeba

  • – komputer;
  • – wyjście do internetu;
  • – тестирующая program.

Instrukcja

1
Zdecyduj, z pomocą jakiego programu można przetestować prędkość połączenia swojego internetu. Ich bardzo wiele, więc wybrać na swój smak lub polegać na opinii znajomych, zapoznać się z opiniami na różnych forach. Zasada działania takich specjalnych programów testujących jest identyczny. Sprawdzanie idzie w trybie online, żadnych danych jak wprowadzenie adresu IP nie jest wymagane.
2
Zamknij wszystkie programy, których praca nie jest możliwa bez połączenia z internetem. Wtedy wynik testu prędkości będzie wiarygodnym. Otwórz przeglądarkę internetową, w pasku wyszukiwania wpisz nazwę strony internetowej, na której znajduje się serwis, który pozwala przetestować szybkość. To może być speedtest.net.
3
W wyświetlonym oknie wybierz typ kontroli prędkości za pomocą zalecanego lub preferowanego serwera. Kliknij na przycisk „Rozpocznij test”, usługi online rozpocznie testy. Przez jakiś czas (do speedtest.net to kilka sekund), zostanie wyświetlony wynik – cyfry, pokazujące prędkość pobierania i wysyłania danych.
4
Kliknij na przycisk „Moje wyniki”, znajduje się poniżej wyników z danymi z badania internetu. Ten serwis pozwala porównać wszystkie wyniki kontroli, które zostały przeprowadzone przez was z konkretnego komputera na speedtest.net. Optymalne dane mogą być uzyskane, jeśli powtórzyć testy kilka razy przez znaczące okresy czasu. Na stronie można znaleźć informacje na temat szybkości połączenia innych użytkowników i inne „przydatności”.
Porada
Zarejestruj się w serwisie speedtest.net aby uzyskać więcej możliwości. Na przykład, porównać wyniki testów szybkości połączenia na różnych komputerach i tak dalej. Dostępny będzie zarządzanie magazynem, w której są rejestrowane dane w każdej sprawdzania prędkości internetu.

logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.