Jak obliczyć powierzchnię pokoju w 2017 roku

Prędzej czy później nadchodzi moment, kiedy trzeba zajmować się naprawą. Mówią, że jeśli robisz remont tylko w jednym pokoju, w ilości разносимой brudu ten proces jest podobny do remontu całego mieszkania. Dlatego lepiej raz odważyć się na remont całego mieszkania. Ale jak by nie zdecydowali się zrobić, najpierw trzeba obliczyć powierzchnię pokoju i sporządzić kosztorys przyszłych wydatków.

Jak obliczyć powierzchnię pokoju

Instrukcja

1
Aby obliczyć powierzchnię pokoju, uzbrojeni w długą centymetrem. Na szczęście, pomiar powierzchni większości rosyjskich mieszkań nie powoduje większych trudności, ponieważ zostały one zbudowane typu projektów i w pewnym sensie wszystkie są do siebie podobne. Z pomocą ruletki zmierzyć długość i szerokość pokoju. Zapisz wynik w notatnik.
2
Jeśli w pokoju nie ma żadnych kart lub, wręcz przeciwnie, wgłębienia w ścianach, i kształt pokoju jest zwykły prostokąt, a następnie, aby obliczyć powierzchnię, помножьте otrzymane wyniki pomiarów na siebie. Liczba ta jest i będzie o łącznej powierzchni pokoju.
3
Jeśli jednak w twoim pokoju znajduje się, na przykład, część spiżarni, lub w pomieszczeniu są zainstalowane jakieś słupy, to trzeba wykluczyć ich wymiary z uzyskanych wyników pomiarów. Do tego dodatkowo oblicz powierzchnia każdego wystającego elementu pomieszczenia i odjąć od całkowitej powierzchni pokoju.
4
Kierując się tą samą zasadą, oblicz powierzchnia wszystkich pomieszczeniach ściany. Wyeliminuj z nich wymiary otworów drzwiowych i okien, a także dodać dodatkową powierzchnię ścian łuków, na przykład, pod grzejniki. Postępując w ten sposób, wszystkie niezbędne pomiary, otrzymasz dokładną powierzchnia pokoju wszystkich jego ścian i podłogi i w stanie obliczyć, jakie naprawy.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.