Jak nauczyć się śpiewać sopran

Umieć śpiewać, mieć dobry słuch i głos – marzenie wielu. Dzięki nowoczesnym muzycznym konkursów umiejętność ta może otworzyć duże horyzonty twórczości. Jednak nawet jeśli nie zajmowali się śpiewem z dzieciństwa i nie ma muzycznego wykształcenia, w każdym wieku nie jest za późno aby nauczyć się śpiewać, jeśli to twoje marzenie.

Jak nauczyć się śpiewać sopran

Instrukcja

1
Na pewno oglądając operę, choć raz myślał o tym, aby nauczyć się również pięknie śpiewać. Nie można powiedzieć, że jest to łatwe, ale jest możliwe. Najczęściej kobiet operowych partii są wykonywane sopran – najwyższy певческим głosem. Jego zakres waha się od nuty „do” pierwszej oktawy do nut „f”, „g” lub „la” trzeciej oktawy.
2
W muzycznej praktyce rozróżnia się kilka rodzajów sopran dramatyczny, liryczny i колоратурный. Pierwsze dwa są wykonywane zazwyczaj z gładkim brzmieniem i głębokim miękkim brzmieniem. Podczas śpiewu колоратурным sopran głos ruchliwy, można obserwować jego wibracje. Oczywiście, są mieszane rodzaje sopran – liryczny колоратурное i tekstów-dramatycznego. Tę klasyfikację wydzielają do niektórych partii operowych, gdzie należy przekazać różne nastroje bohaterów lirycznych.
3
Aby śpiewać sopran, należy całkowicie otworzyć gardło. W tym celu należy robić ćwiczenia podczas распевки. Przypomnijcie sobie, co się dzieje z twoim gardłem, gdy przygotowujesz позевать. Spróbuj. Czując w muszli usznych małe trzaski, ustalić gardło w takim położeniu. Spróbuj wyciągnąć nutę. Można zauważyć, jak dźwięk stał się bardziej głęboki i wysoki. Teraz jest on skierowany nie do przodu, jak podczas normalnej mowy lub śpiewa drugim głosem, a w górę, do tyłu głowy.
4
Przy śpiewie operowym trzeba szeroko otwierać usta – tak dźwięk będzie bardziej głęboki i nasycony. Sprawdź się – нащупайте dołku ucha, tam gdzie głowa żuchwy schodzi w pakiecie rowka. Otwórz usta, trzymając w tym miejscu palec pod palcem powinna pojawić się fossa. Trzymając ją i śpiewając, możesz usłyszeć swój głos, jak gdyby z zewnątrz, kontrolować trafienie w nuty.
5
Jednak nieświadomych człowiekowi trudno jest długo pozostać w tej pozycji, nie rozpoczynając jeszcze ziewać. Ale im więcej będziesz ćwiczyć, tym szybciej masz zacząć. W związku z tym należy powtarzać zwykłą распевку, począwszy od pierwszej oktawy i posuwając się wyżej. Ćwiczenia, będziesz mógł stopniowo zwiększać swój zakres.
6
Znajdź krojenia z oper, gdzie ci się podoba głos piosenkarki. Spróbuj powtarzać za nią te arie. Zacznij od dramatyczny sopran, np. partii Lisy z opery Czajkowskiego „dama Pikowa”.
logo
Kategoria:
Muzyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.