Jak nauczyć się rozumieć matematykę

Uczenie się na pamięć formuł, зазубривание twierdzeń i aksjomatów bezużyteczne bez zrozumienia rzeczywistości matematycznych praw i teorii. Przy tym szczególną uwagę należy zwrócić na umiejętności wyciągania wniosków z postawionych zarzutów. A tym zajmuje się spółka zależna nauka – logika matematyczna.

Jak nauczyć się rozumieć matematykę

Instrukcja

1
Największe trudności z matematyką występują u dzieci w wieku szkolnym i studentów z humanistycznych i mentalności. Ich problem właśnie na tym polega, że nie mogą one wniknąć w istotę praw nauk ścisłych. Ale nawet ludzie, dalecy od dokładnych obliczeń, mogą znacznie awansować w poznaniu teorii matematycznej w systematycznych zajęciach.
2
Zacznij od nowa. Matematyka, jak i każda inna nauka ścisła wymaga wiedzy i zrozumienia wszystkich formuł od 1 lekcji. Uważnie przeczytaj sformułowania twierdzeń i sposoby ich dowody. Rozbieraj się, dopóki nie pozostanie ani cienia wątpliwości. Zapytaj nauczyciela wszystko, co nie jest jasne.
3
Po przeczytaniu kilku tematów z podręcznika algebry lub geometrii, można zauważyć, że w nich stosuje się kilka metod dowodów – gdzie-to łatwiej wytłumaczyć metodą od przeciwnego, a gdzieś znaleźć rozwiązanie za pomocą indukcji. Staraj się je zapamiętać. To w ogóle bardzo przydatne dla rozwoju logicznego myślenia. Nie zostawiaj żadnego nieporozumienia w teorii. Dalej to niezrozumienie będzie накручиваться jak na śnieżki, i dojdziesz do tego, od czego zaczęliśmy. Staraj się przy dowodzie każdego twierdzenia wyobrazić, jak ta wiedza ci się przyda w praktyce.
4
Kilka tysięcy lat temu założyciel geometrii Euklidesa powiedział, że w matematyce nie ma królewskich oddechowych. Jeśli ci trudno zrozumieć jej prawa, to uniwersalnych sposobów nie znajdziesz. Zajmij się regularnie, staraj się znaleźć rozwiązanie, nie po gotowych wzorów, a wyprowadzać go z bardziej prostych. Na przykład, każda оканчивающееся na 5 dwucyfrową liczbę można łatwo podnieść do potęgi. Aby to zrobić, wystarczy pomnożyć pierwszą cyfrę mnożymy przez nią samą z прибавленной jednostką i obok przypisać 25.Spróbuj podnieść liczbę 85 w kwadrat: 8*(8+1)=72. Przypisuje 25 i uzyskaj numer 7225. To jest 85?. Staraj się nie korzystać z kalkulatora.
5
Staraj się przedstawiać wszystkie decyzje wyraźnie. Dowiedz się, jak zbudować wykresy funkcji. Znalazłszy się w ten grafiki rozwiązanie skomplikowanej formuły, będziesz wiedział, że masz w końcu. Trzeba umieć to robić i тригонометрическсие funkcji sin, cos, tg, ctg. Rozwój myślenia przestrzennego jest szczególnie ważne dla dziewczyn.
6
Jeśli czujesz, że sobie nie radzisz sobie zwrócić się do specjalisty. Jeśli uczysz się w szkole – poproś nauczyciela wyjaśnić, jeśli uczysz się w instytucie lub zajmujesz posiadającym niezależne wykształcenie – zatrudnić nauczyciela. Teraz sporo utalentowanych matematyków konsultuje swoich uczniów przez internet za pośrednictwem programów typu komunikatorów. Znaleźć takich specjalistów można na giełdach pracy zdalnej.
logo
Article Categories:
Matematyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *