Jak ujawniać moduły

Jedno z pojęć w matematyce, która nie zawsze stosowany jest moduły. Sam moduł jest zawsze pozytywny, tak jak jest odległość od początku układu do punktu, odpowiednie liczby. Trudność polega na tym, że pod modułem może być zarówno dodatnia, jak i ujemna liczba, i przy odkrywaniu trzeba to wziąć pod uwagę.

Jak ujawniać moduły

Trzeba

  • – równanie z modułem.

Instrukcja

1
Jeśli w równaniu tylko jeden moduł, postępuj w następujący sposób. Przenieś wszystkie wartości, nie znajdujące się pod modułem, w prawą część. Następnie skorzystaj z formułą ІаІ=b => a=±b, przy czym b?0 (przy b
2
W ten sam sposób rozwiązywać równania, w których x jest zawarte w tym samym czasie i pod modułem i bez modułu. Przenieś wszystkie części bez modułu w prawą część i rozwiń moduł, zamieniając jedno równanie w system dwóch. Tu już powinno wskazywać GBP, tak jak ono będzie uczestniczyć w znalezieniu rozwiązania.
3
Jeśli równanie zawiera dwa moduły, równe między sobą, zrobisz w ten sposób. Rozwiń drugi moduł tak, jakby to zwykła liczba. W ten sposób masz układ dwóch równań rozwiąż każde osobno i połączyć rozwiązanie. Na przykład, daje równanie Ix+3I=Ix-7I. Po ujawnieniu modułu dostaniesz dwa równania: x+3=x-7 i x+3=-(x-7). Pierwsze równanie rozwiązań nie ma (3=-7), a z drugiego można dostać x=2. W ten sposób jedno rozwiązanie x=2.
4
Jeśli oprócz dwóch modułów w równaniu jest liczba, rozwiązanie to jest nieco bardziej skomplikowane. Aby rozwiązać to równanie, podziel obszar dopuszczalnych wartości na kilka okresów. W tym celu odszukaj wartości x, w których moduły są zerowane (приравняйте moduły do zera). W ten sposób można uzyskać kilka okresów, w których moduły rozwijają się z różnymi znakami. Następnie należy rozważyć osobno każdy przypadek, ujawniając moduł z tym znakiem, który okazuje się przy zastępowaniu jednego z wartości interwału. W rezultacie otrzymasz kilka rozwiązań, które należy połączyć. Na przykład, daje równanie Ix+2I+Ix-1I=5. Приравняв moduły do zera, otrzymasz granic czasowych -2 i 1. Rozważmy pierwszy przedział: x
logo
Kategoria:
Matematyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.