Jak nauczyć się robić origami

Origami to sztuka składania wyrobów z papieru. Przy produkcji większości modeli nie są używane ani kleju ani nożyczek. Aby nauczyć się sztuki origami, należy zakupić specjalny papier i trenować regularnie, uważając, aby doskonalić swoje umiejętności.

Jak nauczyć się robić origami

Trzeba

  • – papier;
  • – książka ze schematami origami.

Instrukcja

1
Kup dobrą papier do origami. Musi być mocna i cienka. Zbyt gruby, szorstki papier bardzo trudno złożyć, dlatego używając go, raczej rozczarujecie się w origami, niż nauczyć się robić piękne figurki. Oczywiście, nie warto od razu kupić specjalny papier do doświadczonych origamistov: jest to dość drogie, a początkujący dręczące wiele arkuszy, próbując nauczyć się składać figurki.
2
Naucz się czytać schematy origami. Najpierw spróbuj nauczyć się wszystkie symbole. Jeśli raz u was to się nie uda – nie martw się, będziesz w stanie lepiej zrozumieć i zapamiętać je, kiedy zaczniesz układać figurki. Dobrać się zginać papier zgodnie z zaznaczonym na schemacie linii. W origami, są tylko dwie główne fałdy – doliną i górą. Pierwszy wariant zakłada, że papier trzeba перегнуть do siebie, a drugi – od siebie. Dokładnie проглаживайте linii zgięcia paznokciami, albo podróba będzie niezdarna i brzydka.
3
Przeczytaj komentarze, które towarzyszą schematy. Doświadczony оригамистам nie są potrzebne, ale w wielu książkach dla początkujących podane są szczegółowe opisy każdego kroku, które pomogą ci lepiej zrozumieć, co trzeba zrobić. Przeczytaj tekst, вдумывайтесь w niego i staraj się dokładnie wykonać wszystko, co w nim jest napisane.
4
Spróbuj zrobić kilka prostych diy. Nie przechodź od razu do złożonych modeli, a także zostawić na później modułowe origami i techniki marszczenie i mokrego składania. W książkach origami dla dzieci znajdziesz wiele najprostszych schematów. Produkując elementarne rzemiosła, nie tylko pamiętać, oznaczenia, ale i zdobyć cenne doświadczenie.
5
Stopniowo przejść do bardziej skomplikowanych modeli. Spróbuj zrobić kilka prostych rzemiosła w technice origami modułowego. Na przykład, można wybrać kilka płuc w produkcji кусудам lub pudełek, składających się z kilku części. Przy tym bardzo ważne jest, aby nauczyć się delikatnie łączyć moduły, nie помяв przy tym papier. Ćwicz, aż nie zostaną uzyskane piękne rękodzieła.
logo
Article Categories:
Hand-made

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *