Jak nauczyć się pisać obraz olejny

Obrazy malowane farbami olejnymi, są najbardziej kolorowe i wyraziste, zwłaszcza w porównaniu z rysunkami, wykonanymi ołówkiem. Mogą stać się ozdobą każdego wnętrza. Jednak nauczyć się rysować w tej technice jest wystarczająco trudne i kosztowne, ponieważ koszt wszystkich niezbędnych materiałów może okazać się niemałym.

Jak nauczyć się pisać obraz olejny

Instrukcja

1
Jeśli fundusze pozwolą, kup płótno, farby (to właśnie one stanowią największą część wszystkich kosztów), pędzle, klej i grunt. Wszystko po kolei. Starannie wybieraj płótno, bo to właśnie od niego zależeć będzie, jak spadnie farba, a także jaka faktura będzie obrazu. Dobry rysunek pociągnięć będzie w stanie zapewnić płótnie, wykonany z konopi lub lnu.
2
Należy pamiętać, że od razu przystąpić do wykonania rysunku nie można. Rzecz w tym, że najpierw przyklej zakupiony płótno. To uchroni go od penetracji farby na złej stronie. Procedura ta odbywa się za pomocą zwykłego kleju do drewna. Po tym należy umieścić płótno w wentylowanego pomieszczenia, aby osuszyć go. Nie zapomnij sprawdzić, pęka czy kleju zgięcie po schnięcia, czy nie. Jeśli nie, to znaczy, że można przystąpić do następnego kroku.
3
Teraz zajmijcie się farbą podkładową. Ten element jest niezbędny, ponieważ bez gruntu nie można pisać obraz olejny. Podejdź do tego etapu przygotowania płótna ze szczególną uwagą. Jeśli zadać grunt niechlujnie i nierówno, lub sam materiał okaże się zły, to twoje zdjęcie okaże się niepozornej i matowej, mogą pojawić się na niej przebarwienia.
4
Weź farby, pędzle i można przystąpić do pisania wzory. Nie spiesz się, nakładać pędzlem delikatnie i ostrożnie: zaniedbania w tej sprawie nie jest mile widziane. Na płótnie również nie muszą tworzyć zacieki. ponieważ jest to w zasadzie niemożliwe, ponieważ farby olejne na jego tekstury na tyle gęste, że nie płyną. Jak tylko narysować to, co chcesz, daj zdjęciu do wyschnięcia.
Należy zwrócić uwagę
Nie zapomnij, aby wybrać dobry i wysokiej jakości rama pomocnicza. On pomaga zapewnić trwałe napięcie płótna. Między innymi właśnie ten warunek jest podstawowy dla miłego pisania obrazy olejne. Ominięcie tego punktu może być obarczona pęknięć na płótnie, co oczywiście nie będzie upiększyć swój rysunek.

logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.