Jak nauczyć się myśleć poza pole

Nieszablonowe myślenie może stać się przyczyną sukcesu, ponieważ pozwala spojrzeć na błahe rzeczy z innej perspektywy i dostrzec możliwości, które dla zwykłego człowieka są nie widoczne.

Jak nauczyć się myśleć poza pole

Instrukcja

1
O nieszablonowego myślenia napisano wiele książek, w których znajdują się praktyczne wskazówki dotyczące produkcji tej zdolności. W większości należą one do peru zagranicznych autorów, których prace zostały przetłumaczone na język polski. Najpewniejszą drogę – nauczyć się kilku technik i rozpocząć aktywnie stosować je w życiu.
2
Przy rozwiązywaniu kolejnego zadania staraj się objętościowo spojrzeć na zaistniałą obraz. Często ludzie lubią komplikować sytuacji, nie widząc prostych rozwiązań, leżących na powierzchni.
3
Poznaj podejścia, do których kiedykolwiek додумывались ludzie. Historia zna wiele zdarzeń w czasie kampanii wojennych, kiedy граничащее z delirium rozwiązanie przyniosło zwycięstwo. Przykładem jest porzucenie Moskwy Napoleonowi w 1812 roku.
4
Zacznij rozwijać prawej półkuli, która odpowiada za postrzeganie symboli i obrazów. Przy okazji, do tego wcale nie musisz szukać specyficzne ćwiczenia, wystarczy aktywnie korzystać z lewą rękę. Na przykład, ludzie, ciągle się za komputerem, można tłumaczyć mysz na drugą stronę.
5
Szukaj alternatywnych rozwiązań w różnych sytuacjach. Przyjmować jedną z opcji jak tylko prawo, bez uwzględnienia innych sposobów jak najmniej źle, bo nawet jeśli nie trafisz przez żołądek do rekina, masz co najmniej dwa wyjścia… Znalezione rozwiązania koniecznie zapisuj na kartce papieru, później czas wracać do nich i uzupełniać nowymi opcjami. Na przykład, przed tobą stoi zadanie zwiększyć liczbę klientów. Napisz do niej kilkadziesiąt sposobów, jak można to osiągnąć.
6
Jest jeden trening, który pozwala rozwijać myślenia. Możesz wybrać jeden rzeczownik, a następnie wymyślić do niego około 50-100 opcji, że można z nim zrobić. Pierwsze 10-15 rozwiązań, zazwyczaj nosi zastępczy charakter, a kolejne już znacznie różnią się od nich. Jeśli wziąć słowo „pieniądze”, to wiele osób zaczyna jako czasowników wyliczyć „wydać”, „zobacz”, „oddać”, a potem przechodzą na „zrobić papierowy samolot”, „haftować na banknocie kwiaty” itp. Oczywiście, większość nietypowych pomysłów i pozostaje nieużywane, ale z każdym kolejnym treningiem zwiększa prawdopodobieństwo, aby odkryć nowe możliwości w sferze zawodowej lub działalności gospodarczej i przekształcić je w źródło dochodu.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.