Jak nastawić zwichnięcie barku

Stawu barkowego wykształcony główką kości ramiennej i stawowej впадиной łopatki. Zwichnięcia w tej dziedzinie występuje najczęściej przy upadku na wyciągniętą rękę. Nastawienia dokonuje się lekarzami-травматологами, ale nie zawsze istnieje możliwość zasięgnąć porady lekarza. Jak samodzielnie nastawić zwichnięcie?

Jak nastawić zwichnięcie barku

Trzeba

  • – leki przeciwbólowe;
  • – stół lub kanapa;
  • – krzesło;
  • – klondike solitaire lub szeroki bandaż.

Instrukcja

1
Zwichnięcia barku towarzyszy ostry ból. Daj poszkodowanemu wszelkie środki przeciwbólowe, które są pod ręką, na przykład, 2 tabletki dipyrone. Należy nastawienia po 15-20 minutach, gdy preparat zacznie działać.
2
Ułóż osobę na stole lub twardą kanapę tak, aby pach czyste były na poziomie krawędzi, a głowa zwisały w dół. Podstawiając pod głowę krzesło. Poproś, aby odwrócić na chorą stronę, przy czym kąt stołu czy kanapy będzie przeszkadzać w подмышечную depresji, a ręka wisieć w położeniu swobodnym obok krzesło. Zostawcie go w tej pozycji przez 15 minut, w tym czasie mięśnie odpocząć i nie będą utrudniać być vpravleniû.
3
Zegnij chorą rękę w łokciu pod kątem prostym. Pociągając w dół согнутое przedramię, zrób ruch obrotowy kości ramiennej, przywracając вывихнутую koronkę do stawów depresji. Przy pierwszym вывихе (gdy głowica znajduje się z przodu stawu) ruch zostanie skierowany od przodu do tyłu, z tyłu– z tyłu do przodu, a przy dolnym (głowica pod stawem, nad nią fossa)– od dołu do góry. W tej metodzie nastawił złamaną przedramię jest używany jako dźwigni, dlatego dla przeprowadzenia manipulacji nie wymaga znacznych wysiłków fizycznych.
4
Połóż chorego na podłogę. Stań z boku od niego. Łapać obiema rękami nadgarstek chorej ręki. Zdejmij buty ze swojej prawej nogi, jeśli zwichnięcie prawej, z lewej – w przypadku pojazdu zwichnięcia. Umieść piętę w obszar pod pachami ubytki poszkodowanego. Opierając się o nią nogą, ciągnąć chorą rękę na siebie, obracając lekko кнаружи (przy pierwszym вывихе)lub кнутри (przy tylnym вывихе). W momencie nastawił złamaną głowy kości ramiennej w stawową jamy usłyszysz charakterystyczny przyciąganie dźwięk.
Należy zwrócić uwagę
Po nastawił złamaną zawiązujcie rękę chustką lub ogółu za pomocą gazy opaską w sytuacji, wywołującym najmniejsze ból i zgłosić się na pogotowie do nakładania tynków лонгеты, w przeciwnym razie zwichnięcia później może się powtórzyć.

logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *