Jak narysować układ słoneczny

Oczywiście, narysować można wszystko, w tym i systemu słonecznego. Ale jak na tym rysunku przekazać wiarygodność, nie naruszając przy tym skala – oto jest pytanie. Rzecz w tym, że planety, jeśli porównać je z odległościami, które ich dzielą, jest znikomo małe. I wszystko, co jesteśmy w stanie zrobić, rysując układ słoneczny, to pokaż porównywalne rozmiary Słońca i planet.

Jak narysować układ słoneczny

Instrukcja

1
Jeśli wybrać skalę, gdzie piętnaście tysięcy kilometrów będzie równa jednemu миллиметру, że jest optymalnym rozwiązaniem, to otrzymamy następujący. Nasza Ziemia na tym rysunku będzie w postaci główki od szpilki, to jest jej średnica wynosi około jednego milimetra. Księżyc sam, naturalny satelita Ziemi, w takim razie tylko szczypta, która wyniesie w przybliżeniu czwartą część milimetra. Na rysunku od Ziemi będzie znajdować się w trzech centymetrach według wybranej skali.
2
Rozmiar Słońca zrób równy dziesięciu centymetrów. A między Ziemią a Słońcem wyświetl jeszcze dwie planety: w postaci ziaren Merkury, w odległości czterech centymetrów od Słońca i głowkę od szpilki … Wenus, która znajdować się będzie w siedmiu centymetrów od głównego światła.
3
Po drugiej stronie Ziemi są jeszcze punktu. To Mars, którego średnica na rysunku jest równy połowie milimetra, a od Słońca będzie położony jest w odległości szesnastu centymetrów. U Marsa znajduje się jeszcze dwa satelity, które w przyjętej skali może przedstawiać jedynie jako punkty. Nie zapomnij o asteroidach – małych planetach, które kręcą się pomiędzy Jowiszem a Marsem. Dzisiaj istnieje ponad półtora tysiąca. Na rysunku będą znajdować się w odległości 28 cm od Słońca, a na jego wielkość, zostaną one przedstawione również w postaci kolorowych kropek.
4
Następna planeta – to Jowisz. Znajdować się ona będzie w 52 cm, od Słońca, a jej rozmiar wynosi jeden centymetr. Wokół niej kręcą się dwanaście jej satelitów, z których cztery znajdują się w odległości trzech, czterech, siedmiu i dwunastu milimetry od samego Jowisza. Wymiary największych satelitów na rysunku będą pasować do pół milimetra. Inni znowu będzie musiał przedstawić w postaci punktów. Najbardziej zdalny towarzysz, IX, należy umieścić w dwóch centymetrów od Jowisza.
5
Co do Saturna, to należy go ustawić według wybranej skali, z dala od Słońca. Jego wymiary wynoszą osiem milimetrów. Następnie narysuj pierścienie Saturna szerokości cztery milimetry w odległości jednego milimetra od powierzchni tej planety. I dziewięć satelitów w postaci granulek, które są rozrzucone wokół Saturna. Następnie Uran. On będzie mieć wielkość grochu, o średnicy trzech milimetrów, a także jego pięć cząsteczek kurzu-satelitów rozmieszczonych w czterech centymetrów od Uranu.
6
W kącie, daleko od głównego światła na rysunku znajdować się będzie Neptun w postaci grochu z dwoma towarzyszami, z których pierwszy Tryton w trzech centymetrów od planety, a drugi – Нереида – w siedmiu centymetrów. I wreszcie, Pluton, odległość którego do Słońca powinno być największym.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.