Jak narysować otwartą książkę

Książki często zawierają w skład natury różnej tematyce. Otwierający tom może stać się centrum kompozycji lub znajdować się w tle. Niezależnie od tego, jak ważny jest ten przedmiot na zdjęciu, trzeba być bardzo ostrożnym, aby poprawnie przekazać kształt książki. Przecież jej kształt wizualnie zniekształcone w zależności od tego, jak wdrożyć tę książkę i z jakiego punktu na nią patrzeć.

Jak narysować otwartą książkę

Trzeba

  • – papier;
  • – ołówek;
  • – gumka;
  • – kolorowe materiały.

Instrukcja

1
Najbardziej organicznie będzie wyglądać książka, jeden dolny róg której znajduje się bliżej widza, niż drugi. Jednak, w zależności od pomysłów, można napisać książkę w kompozycję kadru tak, jak uważasz. Powinna ona wynosić równowagi utwór w połączeniu z innymi przedmiotami. Jeśli chcesz wyświetlić tylko książkę, nie należy umieszczać jej w centrum „klatki”, przesuń w kierunku przeciwnym do cienia.
2
Stawiać sobie granice przedmiotu na rysunku. Zmierz za pomocą metody obserwacji jego wysokość, długość, szerokość i przenieś te proporcje na papier, oznaczając je jasnymi akcentami.
3
Następnie poćwicz oddzielnie każdą z części składowych książki. Jej okładka składa się z dwóch połówek. Ta, która znajduje się bliżej ciebie, będzie wyglądać bardziej długa. Równolegle do linii okładek narysuj odcinki oznaczające grubość kartonu. Między tylnej i przedniej okładki narysuj odcinek. Gdy księga, przyjmuje półokrągło.
4
Projektujemy bloki arkuszy otwartej księgi. Jeśli bliżej okładce mogą one leżeć równo, to górne zwykle są odkształcone, naleŝy oznaczyć je płynnymi zakrzywione linie. Należy zwrócić uwagę na to, że granice arkuszy nie docierają do granic zewnętrznych okładki, a wewnętrzne – występują, „нависая” nad perforowanymi. Linie boczne bloku przechyl w kierunku centrum.
5
Na miejscu sklejenia arkuszy cienki pasek podajcie górny wykonany. To сплетенная z nici „ochrona”, która chroni grzbiet przed skasowaniem. Odwrót od granic okładki 2-3 mm do wewnątrz i narysuj linie równoległe – masz uzyskuje znaczniki jej końców, które zwykle trochę mniej niż okładka.
6
Pomalować rysunek. Jeśli planujesz zrobić przezroczystą farbą – akwarela lub rozcieńczonym akrylu – wstępnie poluzować linii ołówka gumką. Jeśli malujesz starą, потрепанную książkę, linie stron zrób nierówne, faliste.
7
Najpierw pomalować widoczną część okładki i grzbiet. Następnie wypełnij kolorem strony. Nawet jeśli są białe, podajcie plamami półcień, cień samej siebie, refleks od leżącego obok przedmiotów i drapowania. Tekst na papierze nie musi rysować wyraźnie, wystarczy pokazać go szarym lub brązowym (jeśli arkusze książki żółta) odcieniem. Dodaj cień między otwartymi stronami – to nasila się w miarę zbliżania się do grzbietu. Narysuj spadającą od książki cień i przyciemnianie między капталом i perforowanymi.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.