Jak narysować koziołki

Jak szkicowanie z natury mogą być nie tylko piękne krajobrazy i egzotyczne zwierzęta. Nawet „portret” dziecko może ozdobić obraz, jeśli poprawnie wybrać utwór.

Jak narysować koziołki

Instrukcja

1
Umieść krajobrazu arkusz poziomo. Do skalnego weź twardy ołówek (2T), spędzają im bez nacisku, aby linie nie просвечивали później pod warstwą farby. Lekkim zarysem podajcie lokalizację wszystkich obiektów na rysunku. Poszukaj najlepszą kompozycję, w której liść będzie wyglądać równomiernie wypełnione.
2
Obraz każdego obiektu budowanie z pomocą odcinków-osi. Zacznij z koźlęcia, który stoi po lewej stronie. Przesuń oś poziomą, wspólną z położeniem jego kręgosłupa. Przechyl ją trochę w dół. Od prawego końca osi odłożyć odcinek skierowany w górę w lewo. Jego nachylenia w stosunku do poziomu powinien wynosić 45°. Ta linia powinna być dwa razy krótszy od poprzedniego. Narysuj szyję i głowę koźlęcia.
3
Równolegle do osi poziomej przesuń linię brzucha koźlęcia. Szerokość jego tułowia jest równa długości szyi. Linię pleców lekko выгните w górę, a brzucha – w dół.
4
Narysuj nogi koźlęcia, ich długość podziel na pół. Na poziomie kolan tylne nogi zwierzęcia lekko zginać do tyłu, a przednie – do przodu. Stopniowo zwiększ grubość nóg w miarę zbliżania się do ciała.
5
Sprawdź kształt ciała zwierzęcia, dodaj owalny ogon i uszy. Prawe ucho narysuj wąską elipsę, a lewe – w postaci szerokiego płata. Dodaj nos i oko na pysk. Linie pomocnicze skasuj.
6
Narysuj drugiego koźlęcia. Jego tułów narysuj nierówną ścieżką, bardziej dokładnie wypisać jego kształt będzie można farbami. Zbuduj obraz wiadra, z którego piją koźlęta. Najpierw narysuj centralną oś pionową przedmiotu, a następnie przesuń palcem w poprzek poziomie. Na nich rysować elipsy, górny otwartymi więcej dolnego.
7
Pomalować rysunek farbami lub kredkami. Najpierw nałóż kolor na najbardziej oświetlone obszary wełny kóz – wzdłuż pleców. Następnie wypisuj go objętość za pomocą kolorowych plam, przechodząc od jasnych do ciemniejszych. Obszary nóg i głowy zwierząt, pokryte białą sierścią, nie zostawiaj незакрашенными. Dla efektu objętości, dodaj do nich niebieskawe i охристые cieniu. W ostatniej kolejności pomalować trawę. Na niej прорисуйте spadające cienie.
logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *