Jak narysować okrąg i punkt w sercu, nie odrywając ołówka

Okrąg i punkt w jego centrum – jedna z najstarszych problemów matematycznych, którego decyzja jest w zasadzie dla wielu buddyjskim wgląd w rodzaju bawełny jedną ręką. Sens tego zadania – nauczyć badanego oderwać się od ramy standardowego myślenia w ściśle określonych katalogach i zmusić do myślenia bardziej niż w dwóch osiach układu współrzędnych.

Jak narysować okrąg i punkt w sercu, nie odrywając ołówka

Trzeba

  • – ołówek;
  • – arkusz papieru.

Instrukcja

1
Należy uważnie przeczytać niniejsze warunki postawionego ci zadania. Należy zwrócić uwagę na momenty, dotyczące rysunku powierzchni, możliwości zmiany powierzchni i działania w przestrzeni dwuwymiarowej. Jeśli w zadaniu są podobne zastrzeżenia (na przykład, „narysować okrąg i postawić kropkę, tylko pod obiektem dwuwymiarowym przestrzenią”), takie zadanie nie ma rozwiązania.
2
Weź luźnej kartce papieru. Trzeba, aby mogła dobrze i bez problemu wyginać, zachowując ślady zgięć. Za pomocą ołówka, narysuj na papierze koło w taki sposób, aby jego krawędzie prawie dotykały krawędzi arkusza. Ponieważ zadanie nie wymaga ścisłego przestrzegania figur geometrycznych, koło może być idealnym. Warto pamiętać, że po rozpoczęciu rysowania okręgu odrywać ołówka od papieru nie można.
3
Zegnij kartkę w taki sposób, aby stykały się jego przeciwległe krawędzie, i powtórz operację. Warto przypomnieć, że odrywać ołówka od linii kręgu nie można. Zgiąć arkusz wygodniejsze w przeciwną rysunku bok, „na zewnątrz”. W końcu narysowany okrąg i linie zgięcia arkusza tworzą pozory cel – koło i делящий go na cztery równe części krzyż.
4
Wreszcie, zegnij arkusz taki sposób, aby krawędź okręgu z zablokowaną tutaj ołówkiem dotknął centrum krzyża – punkt przecięcia linii zgięcia. Problem rozwiązany: punkt w środku koła osadzona, a ołówek nie był oderwany od kręgu i arkusza w ogóle. Warto zauważyć, że niektórzy nauczyciele uważają, że takie rozwiązanie jest niedopuszczalne, w takim przypadku należy ponownie zgiąć arkusz „na zewnątrz” i postawić kropkę w środku koła za pomocą nakłucia powierzchni liścia.
Należy zwrócić uwagę
Tego rodzaju zadania są powołani, aby rozwijać logiczne myślenie początkujących matematyków. To zadanie, w szczególności, opiera się na odejściu od dwuwymiarowym układzie współrzędnych (długość i wysokość) i pracy w trzech wymiarach (długość, wysokość i głębokość). Niektóre zadania wymagają większej opieki w четырехмерную wszechświat, gdzie do rozwiązania zadania, które trzeba będzie wziąć pod uwagę i czas.

logo
Article Categories:
Matematyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *