Jak narysować maskę карнавальную

Obraz karnawału maski znacznie różni się od zwykłego portretu – i nie tylko obecnością dekoracyjnych detali. W przeciwieństwie do ludzkiej twarzy, sztuczne symetrycznie, a proporcje jego zniekształcone. Dlatego jeśli zdecydujesz się malować maskę, zrobić szkic z natury lub skorzystaj z wzorem na zdjęcia.

Jak narysować maskę карнавальную

Instrukcja

1
Papier umieścić pionowo. Elipsę zaznaczyć kredą kontur twarzy maski. Podziel go na pół wzdłuż, aby uzyskać oś pionową. Co do jej sprawdzić, jak symetrycznie rozmieszczone części rysunku.
2
Projektujemy poziome odcinki, na których będzie znajdować się części twarzy. Przy tym odległość od czoła do linii, na której będą oczy, równa odległości od osi oko do osi ust. Okres od ust do brody powinien być o połowę mniej.
3
Określ szerokość wszystkich części maski. Tak, szerokość nos o połowę mniej, niż szerokość nosa na poziomie jego skrzydeł. Od jednego kącika ust do drugiego odstawić na pół razy więcej centymetrów niż od jednej krawędzi nosa do innego w najszerszej jego części. A od górnej do dolnej wargi odległość 2 razy więcej niż szerokość nos. Definiując granice, прорисуйте kształt ust.
4
Oblicz wielkość otworów do oczu na karnawału masce. Ich długość jest równa długości warg, a odległość od górnej powieki do dolnego 2 razy mniejszy od tej wartości. Górną powiekę zrób bardziej wypukły niż dolne. Zewnętrzne kąciki oczu narysuj wyżej, niż wewnętrzne.
5
Lekkimi akcentami zaplanujcie kształt piór, обрамляющих maskę. To jest potrzebne do tego, aby zablokować ich rozmiar i położenie. Następnie dokładnie skopiuj wzór, który wypełnia górną część maski. Wtedy będzie można ją malować.
6
Najpierw nałóż dźwięk podstawowy „twarzy” – biały z dodatkiem szarości i niebieskawy. Na policzki, dolną część i skrzydła nosa, górną wargę i obwód dolnej dodaj cienie. Po prawej stronie są szaro-fioletowy, a po lewej – żółtawe.
7
Cienkim pędzelkiem dokładnie прорисуйте wszystkie elementy wzoru na masce, etykietowanie światłocienia w każdym odcinku. Tak samo starannie należy pokolorować każde pióro, nadając blask i zacienione miejsca. Aby wysłać fakturę piór, można je najpierw wlać akwarela, a gdy farba wyschnie, poszczególne linie narysować акварельным ołówkiem, żelowej uchwytem lub линером.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.