Jak narysować choinkę gwasz

Гуашевые farby różnią się od akwareli swojej konsystencji i funkcji mieszania. Istnieje kilka technik ich mieszania, jednak w początkowej fazie wszystkie eksperymenty z kolorami lepiej przeprowadzać na palecie.

Jak narysować choinkę gwasz

Trzeba

  • – Arkusz papieru;
  • – prosty ołówek;
  • – gumka;
  • – farby;
  • – pędzle;
  • – pojemnik z wodą.

Instrukcja

1
Ponieważ gwasz kładzie się na kartce papieru gęstą warstwą i łatwo ukrywa pod sobą zarysy linii od zwykłego ołówka, to najpierw wyceluj szkielet przyszłego drzewa. Delikatnie subtelnymi akcentami wyciągnąć broń, a następnie schematycznie udawaj gałęzie w postaci trzech-pięciu trójkątów.
2
Pędzlem weź niebieski i na palecie mieszać go z białym, dopóki nie dostaniesz niebieski – kolor ten należy do nieba. Pomalować górną część arkusza, około 70-80% całej jego powierzchni. Umyć pędzel i zanurzyć ją w biały, kilkoma pociągnięciami pędzla podajcie chmury.
3
Słońce narysuj w postaci jasnożółtego okręgu. Odblaski jego promieni na pewno trzeba grać na masach powietrza, do tego dodać trochę blado-żółtych plam na chmury, delikatnie połącz je granicy z białym kolorem.
4
Na dole arkusza utwórz pasek ziemi. Do tego weź zieloną farbę, wymieszać ją z czarno-brązowo-żółtymi tonami, aż do uzyskania żądanego utworu, a następnie nanieść farbę na papier. Wygarnij zielony i pociągnięciami pędzla w kierunku czubku arkusza stwórz pozory trawy.
5
Weź ciemno-zieloną farbę i wypełnić jej rysowane ołówkiem trójkąty. Utwórz odcień na dwa tony jaśniejsze i pociągnięciami pędzla od wierzchołka do podstawy muska główną część choinki.
6
Umyć pędzel i zanurzyć ją w żółty kolor, z jego pomocą wyciągnąć dolną część każdego poziomu drzewa. Linie muszą iść z góry na dół i być bardzo długie, to pozwoli stworzyć efekt naturalności. W rezultacie, w każdym trójkącie uda gradient: szczyt będzie malowane w ciemnych kolorach, a podłoże – w bardziej jasne.
7
Weź ciemno-brązowy kolor, który będzie potrzebny do rysowania kory drzewa. Aby ta część okazała się powodzeniem, należy użyć kilka odcieni farby – muszą grać między sobą. Podczas nakładania pociągnięć w ramach jednego elementu, na przykład, jakiegoś trójkąta, nie czekaj, aż farba wyschnie, skrzynki ropy warstwę. Ta technika pozwoli stworzyć „żywy” obraz.
logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *