Jak naprawić ząb

Przyczyn prowadzących do utraty zęba, bardzo dużo. To może być uraz, rozpoczęła się próchnica, wady wrodzone i wiele innych. I od tego nikt nie jest ubezpieczony, więc kwestią odbudowy zęba interesują się wiele. Nowoczesna stomatologia uzbrojona zaawansowane są technologie, które pozwalają sprawnie przywrócić zęby, tak, że do odróżnienia od prawdziwych ich dość trudne.

Jeśli jest wybór, przywrócić ząb lub протезировать - wybrać to pierwsze

Instrukcja

1
Przywracają zęby za pomocą różnych technologii, które są używane podczas różnych stopniach uszkodzenia zęba. Jeśli on jest całkowicie zniszczona, lekarze używać protezy, która jest jak wymiennym i niewymiennym.
2
Protezy okresowo muszą zdejmowana z ust. Jak by to nie było dziwne, ale takie protezy są najbardziej popularnymi i tanimi konstrukcjami. Przecież każda taka proteza jest tworzony indywidualnie dla każdego człowieka. A jedyną wadą protez jest właśnie konieczność codziennego jego zdejmowania. Protezy stałe montowane w miejsce poszczególnych utraconych zębów na dłuższy czas.
3
W przypadku częściowego zniszczenia zęba stosuje się do jego odbudowy korony lub kołki. Trzpień stosowany do renowacji zęba w przypadku, gdy od niego został sam korzeń. Istnieje wiele metod stosowania kołków i wszystkie one mają swoje wady i zalety, ściśle indywidualne w każdym przypadku.
4
Jeśli korona zęba jest zdrowe, korzystają z karty, które ustawiają się w uszkodzone miejsce chorego zęba, a następnie mocuje się пломбировочным składem.
5
Nie warto wybierać pomiędzy wykonywaniem zabiegów protetycznych zębów i ich regeneracją, bo wybór jest oczywisty. Należy uciekać się do протезированию zębów w skrajnych przypadkach, gdy przywrócenie zębów niemożliwe.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *