Jak naprawić winda

Problem niedziałających wind staje się coraz bardziej aktualne. Większość z nich potrzebuje natychmiastowej wymiany lub remontu kapitalnego. A pieniędzy w budżecie, jak zawsze, nie. Osoba mieszkająca na drugim-trzecim piętrze, winda może i nie potrzebuje, ale dla mieszkańców,na przykład, ósmego lub dziewiątego on bardzo potrzebny – zwłaszcza emerytów i młodych rodziców, którzy muszą codziennie zabierał dzieci na spacer w wózku.

Jak naprawić winda

Trzeba

  • – arkusz papieru;
  • – klamka;
  • – aparat fotograficzny;
  • – miejski gminny administracja;
  • – mieszkaniowo-комунальное gospodarstwo.

Instrukcja

1
Windy – to najbardziej masowy rodzaj transportu publicznego, codziennie, wiozący trzy razy więcej pasażerów niż wszystkie podstawowe rodzaje transportu razem wzięte. Normalna praca windy gospodarki dla wielu ludzi stała się synonimem normalnego życia. Park wind Rosji, zużytych usługi, określony w normach, przekracza 75%. W wielu domach windy już od dawna wymagają wymiany lub generalnego remontu, na który nie zawsze brak funduszy.
2
Jeśli winda nie działa, i już przez długi czas, trzeba wspiąć się pieszo, spróbuj wykonać następujące kroki. Napisz podanie na nazwisko szefa administracji miejskiej, подкрепив jego podpisami sąsiadów. Umów się na wizytę w miejską (районную) administrację. Zazwyczaj urzędnicy nie lubią nadmiernego hałasu i spełniają prośby, skarżąc się, że w najbliższych czasie.
3
Druga opcja: razem ze starszym w domu lub wejściu napisz w dwóch egzemplarzach list do kierownika mieszkaniowo-комунального gospodarki. Podpisz oba egzemplarze od mieszkańców domu. Zarejestruj listy produkcyjno-technicznej wydziału gospodarki miejskiej.
4
Oddaj jeden egzemplarz w dział, a na drugim poproś, aby umieścić numer przychodzący. Należy się spodziewać decyzji urzędników w formie pisemnej w terminie trzydziestu dni kalendarzowych.
5
Jeśli otrzymałeś list z odmową (musi być określony powód, na przykład, nie ma środków na remont), zrób kserokopie listu. Dołączyć do niego zdjęcia поломанного lub nie ремонтированного w ciągu kilku lat windy.
6
Napisz skargę do Państwowej жилищную kontroli obszaru, w którym się mieszka. Zarejestruj ją. W ciągu kolejnych kilku tygodni spodziewać parafii komisji.
7
Jeśli twój winda działa prawidłowo, ale ma, delikatnie mówiąc, nieatrakcyjny wygląd, to można naprawiać go samodzielnie. Pomaluj ściany, застелите podłoga linoleum. Przymocować do sufitu i ścian lustra (można przykleić lub przykręcić). Zauważono, że w czystym, zadbanym windzie mniej chce się śmieci, dłubać ściany i palić przycisku.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.