Jak naprawić silnik

Silniki dość powszechnie stosowane w подсистемах nowoczesnego samochodu. Czasami w przypadku naruszenia zasad eksploatacji lub w przypadku wad fabrycznych silnik może całkowicie ulec uszkodzeniu lub nierówno pracować. W niektórych przypadkach naprawiać silnik można własnymi siłami w warunkach domowego warsztatu. Remont silnika zaczyna się od diagnozowania usterek i określenia przyczyny uszkodzenia.

Jak naprawić silnik

Trzeba

  • – zestaw narzędzi ślusarskich;
  • – tester;
  • – lutownica;
  • – taśma izolacyjna.

Instrukcja

1
Zacznij naprawę od sprawdzenia stanu silnika. Sprawdzić ją pod kątem zewnętrznych oznak uszkodzenia. Mogą to być deformacji obudowy lub ślady węglowych na uzwojeniach. Do takich uzwojeń wcześniej zdjąć z silnika osłona (obudowa) i wyczyścić elementy z kurzu i ewentualnych zanieczyszczeń.
2
Po przeprowadzeniu planowanej bieżące naprawy w celu zapobiegania i zwiększenia niezawodności urządzenia należy przeprowadzić pełną demontaż silnika z rowkiem wirnika i переборкой ослабевших klinów.
3
Przemyć łożyska ślizgowe, zmierz luzy w łożyskach tocznych. W przypadku końcowej produkcji lub pęknięć należy wymienić te elementy na nowe. Sprawdzić prawidłowe osadzenie łożysk na wał silnika. Napraw zbyt duży wcisk lub, wręcz przeciwnie, luzu.
4
Sprawdź stojan. Upewnij się, gęstości tłoczenia blach stalowych i wytrzymałości mocowania elementów w kanałach. Ogrzewanie i zniszczenie uzwojenia mogą być spowodowane właśnie słaba прессовкой. Należy wykonać uszczelnienie arkuszy stali, położyć listki miki lub zabicie гетинаксовые kliny.
5
Po zakończeniu serwisowania wymienić smar, wyczyścić stojan i wirnik przy zdjętej pokrywie. Wysuszyć silnik przez zewnętrznego ogrzewania. Użyj do suszenia dmuchawę, pomijając gorące powietrze przez otwory wentylacyjne silnika. W przypadku braku źródła gorącego powietrza suszenie można przeprowadzić włączeniem uzwojenia stojana na niższe napięcie.
6
W przypadku межвитковых zamknięć lub прогорании uzwojenia dokonać jej przewijania. Do tego wyjąć cewkę i izolację. Znajdź i obliczyć ilość zwojów w zależności od przekroju przewodu. Po nawinięciu połączyć cewki lutowania i расклиньте w szczelinach. Osuszyć nowe uzwojenie jednym z powyższych sposobów.
7
Po zakończeniu naprawy należy wykonać montaż elementów konstrukcji i sprawdź silnik na działanie, przed zainstalowaniem na miejsce.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.