Jak naprawić podeszwy butów

Z wszystkich części składowych obuwia najbardziej uszkodzeń i narażona na ścieranie podeszwa. Sposób naprawy zależy od tego, z jakiego materiału jest wykonana i jak jest mocowana do wierzchu buta.

Jak naprawić podeszwy butów

Trzeba

  • – Benzyna
  • – klej 88Н
  • – сапожные szprychy
  • – дратва
  • – сапожный opcje
  • – сапожный zgrzyt
  • – kawałki poliuretanu

Instrukcja

1
Miejsce, w którym odeszła poliuretanowa podeszwa, oczyścić z kurzu i brudu i odtłuścić za pomocą benzyny. Następnie na tym samym odcinku zdjąć płaskim надфилем barwione warstwy skóry i jeszcze raz zrób odtłuszczanie. Rozgrzej elektryczny lutownica i w miejscu klejenia na skórze gładkie odcięte od starej podeszwy kawałki poliuretanu. Ściśnij wierzch buta i podeszwy i, przesuwając między nimi nagrzanym częścią urządzenia do wypalania lepiszcza, taktuje działka klejenia. Przy tym pogrzebać ogrzane element do простилки. Ważne jest, aby dokładnie wytrzymać temperaturę nagrzewania urządzenia i ciśnienie między cholewkami i podeszwami zewnętrznymi, co wymaga pewnej umiejętności.
2
Jeśli krawędź poliuretanowej podeszwy nakłada się na oczyszczone i odtłuszczone działka nałóż warstwę kleju. Następnie moczyć 15 minut, docisnąć płytę do wierzchu buta i szyć startej сапожным ukrywać дратвой. Szew przy tym musi iść w odległości 5 mm od góry do cięcia. Jeśli отклеившаяся podeszwa – gumowa, to na odtłuszczone miejsce naprawy należy nałożyć klej i po 15 minutach suszenia опрессовать buty.
3
Jeśli gumowa podeszwa сносилась, trzeba ją wyrównać сапожным zgrzyt i odtłuścić benzyną. Odtłuścić również подметку z drobno porowaty gumy. Nakrywa ślad podeszwy cienką warstwą kleju i, wytrzymując 10 minut, skleić sposób użycia. Wystające za krawędź podeszwy śladu odetnij nożem wyrównać zgrzyt i загладьте ściernego papierem ściernym.
4
Aby naprawić skórzaną podeszwę, trzeba подметка z podobnego materiału. Ułożyć подметку na metalową powierzchnię, na przykład, żeliwny żelazko lub kowadle, w górę бахтармой. Ciężkim młotkiem, zaopatrzonym szerokim бейком, uderzył ją od środka. Ułożyć выбитую подметку na podeszwie i na czas zabezpieczyć ją parę gwoździ. Przyciąć krawędź i szyć, a wcześniej w jednej trzeciej grubości rowek, w którym będzie ukryty szew. Szyta подметку za pomocą сапожных igieł дратвой, startej сапожным ukrywać. Po zakończeniu szycia промажьте szczelina klejem i strzelić tak, aby ją zamknąć.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *