Jak naprawić byt

Góry potną naczyń, bałagan w szafie, pusta lodówka: podobne kłopoty mogą się zdarzyć nawet z dobrą gospodynią. Niewłaściwa organizacja pracy domowej może prowadzić do завалам i bałagan. Wystarczy odpowiednio zorganizować życie, aby zawsze panowała czystość i komfort.

Jak naprawić byt

Trzeba

  • – notatnik dla planowania;
  • – agd.

Instrukcja

1
Rozprowadź obowiązki domowe pomiędzy członkami rodziny. Staraj się nie narzucać pewną pracę bliskich, ponieważ stereotyp o tym, że całe życie musi leżeć na kobiecych ramionach, nadal bardzo silny. Pozwól, domowych do niektórych spraw delikatnie i stopniowo. Wychowywać swoje dzieci właśnie w ten sposób, nie starając się wykonywać za nich to, że są w stanie zrobić sami. Sprzątanie w pokoju, czyszczenie butów, pobieranie rzeczy do pralki, podlewanie kwiatów – z tych prostych obowiązków jest w stanie poradzić sobie nawet dziecko. Zrób tak, aby te rzeczy weszły u dziecka nawyk.
2
Pomyśl o tym, jakie obowiązki można powierzyć mężowi. Staraj się nie pokazuj, że jesteś w stanie zrobić ciężkiej pracy. Podnoszenie ciężarów, elektryka, hydraulika: takich rzeczy wskazane, aby zaangażować się w człowieka. Jeśli twój małżonek nie orientuje się w danych dziedzinach, to poproś go, aby zadbać o pozyskiwaniu odpowiednich specjalistów.
3
Zastanów się codziennie 15-20 minut określonego rodzaju pracy w domu. Na przykład, wystarczający czas, aby odkurzyć w mieszkaniu lub wyprać łazienki. W końcu nie pozwól, aby w domu było brudno. Raz w tygodniu, mośliwość większej sprzątanie.
4
Kup specjalny notatnik do kina planowania. Zapisuj w nim nadchodzące zakupy dokonane wydatki, pilne sprawy domowe, menu na tydzień do przodu. To jest planowanie pomoże ci nie tylko uniknąć zbędnych wydatków, ale i zawsze mieć w domu wszystko, czego potrzebujesz.
5
Jeśli budżet na to pozwala, przyciągaj gospodynie lub specjalistów na najbardziej skalę rodzaje prac. Na przykład, przedstawiciel firmy sprzątające poradzi sobie z myciem okien lub czyszczeniem dywanów o wiele szybciej i skuteczniej, niż ty.
6
Trzymaj pod ręką przydatne informacje na każdą okazję. Telefony służb serwisowych i ratowników, kontakty ślusarzy i elektryków, przepisy wzbudzać i sposoby usuwania plam z odzieży – takie drobiazgi sprawiają, że życie jest proste i отлаженным.
Porada
Zdobądźcie w nowoczesny sprzęt. Wiele przyrządów są w stanie znacznie ułatwić życie.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.