Jak napisać portret człowieka

Rysowanie człowieka – jeden z najtrudniejszych etapów w trakcie zajęć sztukami plastycznymi. I jeśli powtórzyć sylwetka postać dla wielu początkujących artystów nie ma pracy, to wyślij wyraz twarzy za pierwszym razem pod życie nie jest dla wszystkich.

Jak napisać portret człowieka

Trzeba

  • – arkusz papieru;
  • – ołówek;
  • – gumka.

Instrukcja

1
Na przygotowanym arkuszu papieru zastosować układ, który pomoże ci w poruszaniu się w przestrzeni. Zaznaczyć położenie głowy, kierunek spojrzenia, inne najważniejsze w twoim przypadku aspekty.
2
Jeśli malujesz geniuszu, to psychicznie podzielić całość na dwie części: górną i dolną, przesuń cienką linię. Na tym poziomie będą znajdować się oczy. Wzięli profil – udawaj warunkową linię pionową, wskazującą położenie ucha i oddzielającą cebulki część głowy od osoby.
3
Zaplanujcie położenie nosa, brwi, brody, oczu. Nie вдавайтесь w szczegóły, po prostu należy oznaczyć miejsca, w których będą znajdować się.
4
Lekkimi ruchami narysuj włosy, należy zwrócić uwagę na istotne szczegóły, kierunku wzrostu włosów, położenie cieni.
5
Przejdź do oczu. Umiejętność dokładnie przekazywać rzut oka – prawdziwa sztuka, mało wytrawni artyści mogą pochwalić się nim. Linia cięcia powinna być prawidłowe, więc uważnie obserwować twarz modela (lub zdjęcie). Jeśli malujesz zbliżenie, nie trać z oczu powieki, drobne zmarszczki mimiczne. Nie zapomnij o źrenice, dzięki którym można „regulować” kierunek spojrzenia.
6
Brwi narysuj wzrostu włosków – od mostka do ушным раковинам. Nie уподобляйте ich колбаскам, rób bardziej naturalne.
7
Przed obrazem nosa zaznacz jego końcówkę. Wydłużyć lub skrócić ten element na gotowym rysunku okaże się o wiele trudniejsze, więc lepiej od razu się przybliżyć rozmiary do rzeczywistych. Niektórzy artyści nos nie прорисовывают w najdrobniejszych szczegółach, a wykorzystują do transmisji jego kształt cienia. Ta technika pozwoli uniknąć błędnego rozstawu akcentów.
8
Podczas rysowania ust górną wargę rób ciemniejsze na dole, graj z cieniami – tylko z ich pomocą można przekazać odpowiednie wyrażenie obraz.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.