Jak napisać list do Francji

Przyczyny i powody pisania listów we Francji mogą być bardzo zróżnicowane. W dobie wszyscy korzystają z poczty e-mail, ale oficjalne e-maile chcesz pisać i wysyłać w tradycyjny sposób. Dlatego warto dowiedzieć się o tym więcej.

Jak napisać list do Francji

Trzeba

  • – papier, koperty z marką;
  • – tłumacz.

Instrukcja

1
Przede wszystkim określ żądany styl pisania i język, w którym będziesz pisać. Dla biznesu e-maili używany jest język francuski, ale w niektórych przypadkach jest dozwolone angielski.
2
Na mail kup międzynarodowy lub zwykły koperty i poproś sprzedającego sprzedać marki odpowiedniej wartości do listy. Koniecznie powiedz, że list idzie do Francji. Należy pamiętać, że w zależności od wagi listu – mniej niż 20 gramów lub więcej niż 20 gramów – koszt przesyłki będzie różne. Ponadto, można wysłać e-mail pierwszą klasą lub przyspieszonej pocztą. To jest przesyłka dojdzie szybciej, ale i kosztować będzie droższe.
3
Adres na kopercie napisz ogólnie przyjęte w obcych krajach sposób: najpierw mieszkanie, numer domu, nazwę ulicy. W następnej linii – miasto. Następnie region. Następnie – nazwa kraju (Francja). Indeks pisz tak samo, jak i w Rosji. Adres zwrotny napisz w tym samym europejskim porządku. Uwaga: adres zwrotny napisz w języku rosyjskim.
4
Jeśli list jest pisany w języku francuskim, za pomocą specjalnych zdanie-banał i uprzejmy obroty, odebrane u francuzów. Są one obowiązkowe dla biznesowych i oficjalnych pism zgodnie z zasadami protokołu.
5
List służbowy musi zawierać następujące obowiązkowe elementy: swoje współrzędne geograficzne i współrzędne odbiorcy, linki, temat wiadomości, spis załączonych dokumentów obrotu („Panie…”). Dalej musi podążać ciało listu i w więzieniu – podpis z transkrypcją nazwisk i podaniem stanowiska.
6
Jeśli nie posiadasz francuskim językiem biegle, zaangażowanie tłumacza. Jeśli list służbowy i ma wysoką znaczenie dla ciebie, zamów tłumaczenie w specjalistycznej firmie z dobrą reputacją. W wymaganiach do przelewu koniecznie wpisz styl pisania.
7
Nie warto inwestować wewnątrz listy kopertę ze znaczkiem na odpowiedź. To jest niezgodne z przepisami przesyłek, tak jak pieczęć na kopercie jest uważany za znak płatności, tak i rosjanie marki nadają się tylko dla rosyjskiej-mail.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.