Jak lutować polowy tranzystor

Naprawa urządzeń radiowych wymaga pewnych umiejętności i zdolności. Niektóre rodzaje urządzeń elektronicznych przeznaczone na przestrzeganie jasnych zasad obchodzenia się z nimi podczas montażu. Szczególnie ważne jest, aby zachować ostrożność podczas pracy z sieciami tranzystory. Lutowanie takich elementów nie jest zbyt skomplikowane, ale w przypadku naruszenia zasad montażu możliwy jest ich awaria.

Jak lutować polowy tranzystor

Trzeba

  • – lutownica lub stacja lutownicza;
  • – ciągarki do drutu lub folii;
  • – kalafonia;
  • – alkohol etylowy.

Instrukcja

1
Przygotuj lutownica do pracy z tranzystory. Moc lutownicy nie powinna przekraczać 36-40 Watów. Czubek żądła być ostrzone do minimalnych rozmiarów lub użyj lutownica z wymiennymi жалами małego przekroju. Najlepiej użyć manufaturing stację, która ma możliwość regulacji mocy i zakłada wybór żądanej temperatury.
2
Ponieważ mosfet nie cierpią elektryczności statycznej, nie dotykaj końcówek urządzenia jedną ręką. Lutownica koniecznie uziemić, a podczas lutowania wyprowadzeń wstępnie rozgrzany urządzenie należy odłączyć od sieci elektrycznej. Załóż na rękę specjalny bransoletka metalowa, podłączony do przewodu uziemienia.
3
Zanim dotykać końcówką do wyprowadzeń tranzystora polowego, dotknij im do kontaktu powierzchni płyty montażowej. Wkładając wnioski w gniazda, bierz tranzystor tylko za obudowę. Pożądane jest, aby przed połączyć nóżki urządzenia drutem ze zdjętą z niej izolacją lub kawałkiem folii aluminiowej; w tym przypadku ryzyko wyjścia tranzystora awarii jest wykluczone. Folię lub drutu należy usunąć po lutowania części.
4
Przygotuj topnik do lutowania tranzystorów. Do tego накрошите w szklaną fiolkę kalafonia i dodaj tam alkohol etylowy. Po całkowitym rozpuszczeniu kalafonia małym pędzelkiem nałóż skład na miejsce lutowania. Najlepiej użyć do przygotowania składu buteleczkę od lakieru do paznokci, który ma już wbudowany pędzelek.
5
Przed lutowaniem залудите zabaw montażowej schematu, pokrywając ją równą warstwą lutu. Podczas pracy lutownicą staraj się nie przegrzać wnioski tranzystora. Dotyk do miejsca lutowania powinny być krótkie i отрывистыми. Włóż wnioski urządzenia w przeznaczonych dla nich gniazda i konsekwentnie traktować żądłem lutownicy każdy wniosek.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *