Jak lutować palnikiem

Często w procesie naprawy trzeba połączyć wytrzymałe, na przykład, konstrukcje metalowe. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą palniki gazowe. Pozwalają one припаивать praktycznie wszystkie materiały, dla których wystarczy temperatury topnienia w 1000 – 1200 stopni.

Jak lutować palnikiem

Instrukcja

1
Aby sprawnie lutować palnikiem, trzeba odtłuścić te części przedmiotów, które należy połączyć, a w razie potrzeby usunąć za pomocą papieru ściernego rdzę.
2
Wypłucz i wysusz przetworzony produkt, nałóż na состыковываемые powierzchni topnik.
3
Przed lutowaniem trzeba mocno i wygodnie zamocować produkt, bo przy pracy z palnikiem i srebrnego obie ręce będą zajęte, a przenoszenie go będzie niewygodne.
4
Włącz palnik. Do tego trzeba przekręcić odpowiednie pokrętło – będzie słychać świst wydobywał się na zewnątrz. Lepiej będzie wstępnie zapalić zapałkę lub zapalniczkę – tak zużycie gazu będzie mniejsze.
5
Skonfiguruj strumień ognia. Do tego po zapłonu palnika obróć pokrętło gazu w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aby zwiększyć płomień i przeciw, aby go zmniejszyć.
6
Strumieniem ognia rozgrzej miejsce, które wymaga lutowania. Aby to zrobić, stale kontrolując wielkość latarki, trzeba równomiernie przesuwać palnik gazowy na szwie. Uwaga, płomień powinien mieć ciemny centrum, a średnica jego aureola być jasne i wyraźne kontury. Najwyższa temperatura będzie w jądrze płomienia, ale zazwyczaj podczas pracy za pomocą strefy na zewnątrz pochodni – dużych temperatur, zwykle nie jest wymagane.
7
Po tym, jak palnik będzie прогрето miejsce lutowania, a jego temperatura będzie odpowiadać temperaturze topnienia lutu, koniec pręta lutu, który pokryte topnikiem, przyłóż do szwu. On pod wpływem wysokich temperatur musi się stopić i wypełnić sobą szew.
8
Jeśli lutowania w postaci proszku, to na początku, po zmieszaniu go z topnikiem, mieszankę nałóż na powierzchni, które trzeba będzie lutować. Płomień palnika gazowego w tym przypadku należy regulować w taki sposób, aby nie zostało ono skierowane na miejsce z srebrnego. W przeciwnym razie może przedwcześnie окислиться i stopić.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.