Jak lutować dwa przewody

Potrzeba lutować dwa przewody może występować w bardzo różnych sytuacjach, począwszy od wydłużenia kabla ekspresu do tworzenia urządzeń elektronicznych. Od tego, jak dobrze zostanie wykonana lutowanie, zależy niezawodna praca urządzeń elektrycznych i bezpieczeństwo jego użytkowania.

Jak lutować dwa przewody

Instrukcja

1
Sposób połączenia zależy w dużej mierze od rodzaju zastosowanych przewodów. Może być trzy główne opcje: oba dyrygent ten pojedynczy rdzeń; oba przewody wielożyłowe; jeden osieroconych, drugi – masywne.
2
Połączenie przewodów jednodrutowych może być wykonywane w dwóch wariantach: kolec dwóch przewodów; skręcanie przewodów i kolejny skok. Pierwszy sposób używać tam, gdzie przewody nie mają obciążeń mechanicznych. Drugi stosować w przypadku przedłużania kabli elektrycznych.
3
Dla zrosty dwóch przewodów jednodrutowych strip ich od izolacji na 1,5-2 cm. Jeśli przewód окислившийся (потемневший), strip go nożem do połysku. Należy unikać dotykania palcami do зачищенным powierzchni – pozostałe na nich tłuszczu ślady będą przeszkadzać lutowania.
4
Залудите, czyli pokryć cienką warstwą lutu, lutowane przewody. Rób to delikatnie, aby nie stopić izolację. Należy uważać, aby przewód nie пружинил – сорвавшиеся z niego krople lutowania mogą dostać się w oczy. Dlatego лудите przewody na pokładzie, a nie na wadze.
5
Użyj podczas lutowania kalafonia lub jego roztwór w alkoholu. W przypadku braku kalafonia skorzystaj tabletka aspiryny. Dokładnie залудив oba przewody, połącz je docierane na pokładzie, a następnie weź lutownicą kroplę cyny i пропаяйте miejsce połączenia. Następnie pozostawić do połączenia się ochłodzić, nie ruszając przewody. Po zastygnięciu lutu odwrócić przewody i delikatnie пропаяйте drugą stronę. Dotrzyj podczas lutowania oba przewody.
6
Miejsce połączenia należy заизолировать. Można to zrobić na dwa sposoby: nałożyć na jeden z przewodów, jeszcze do spoinowania, kawałek поливинилхлоридного кембрика, a następnie, po zlutowaniu, przenieść go na miejsce połączenia lub заизолировать miejsce lutowania taśmy izolacyjnej.
7
Przy łączeniu przewodów wielodrutowych usunąć izolację na 3 cm Starannie strip przewody nożem, po czym mocno skręć je ze sobą. Miejsce splatania пропаяйте, uważając, aby lutowania narzuty połączenie ze wszystkich stron.
8
Jeśli chcesz połączyć masywne i skrętki, najpierw залудите jednożyłowy o około 4 cm, a Następnie przekręcić i залудите linka na 3 cm Обвейте jednożyłowy przewód wokół drobny drut, po czym starannie пропаяйте miejsce połączenia.
logo
Article Categories:
Drobne naprawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *