Jak ukryć przewody

W naszych mieszkaniach i biurach tak wiele różnego rodzaju techniki. Jest ona potrzebna do życia i pracy. Ale co zrobić z licznymi przewodami? Mało tego, że są w stanie zepsuć wrażenie najlepszego projektu i mogą być niebezpieczne. Przewody na pewno trzeba chować. Można to zrobić na różne sposoby.

Jak ukryć przewody

Instrukcja

1
Istnieją specjalne plastikowe skrzynki do siłowych i слаботочных instalacji elektrycznych. Można je mocować do wszelkich materiały wykończeniowe. Zwykle takie skrzynki są o przekroju prostokątnym, czasami robią się wypukłe. Są nawet samoprzylepne, pudełka, są one bardzo łatwo przyczepiają się do powierzchni, a przewód jest umieszczony wewnątrz. Jest to bardzo wygodne. Długość takich kartonów – około 2 metrów, ale z nich można zrobić rynny odpowiedniej długości, состыковав ze sobą, i wyciągnąć na tej rynnie przewód – jeden lub kilka. Jeśli nie udało się znaleźć samoprzylepny, box, zwykły box można przymocować do ściany za pomocą kleju lub wkrętów.
Jak ukryć przewody
2
Jeśli nie chcesz korzystać z pola, a trzeba poprowadzić przewody na płytki, można umieścić ją w szczelinach między płytkami. Ale przewody muszą być z cienkim przekroju – około 1,5 mm. Starannie i dokładnie wyczyścić szczeliny między płytkami za pomocą szlifierki. Ich głębokość powinna osiągnąć około 1 cm, Następnie stosować tam, gdzie będzie iść przewód, trochę masy kleju. Umieść przewód i maskuje go za pomocą fugi do płytek.
Jak ukryć przewody
3
Jeśli istnieje potrzeba, aby ukryć przewody w ścianie, należy zbudować z grubego aluminium drut pręt służący протяжкой. Następnie należy przeciągnąć kable za płytą gypsową – ścianą lub sufitem podwieszanym. Po tym można ukazywać się wszelkimi odpowiednimi materiałami. Przewodów za nimi widać nie będzie. W przypadku, jeśli ściany z płyt gipsowo-kartonowych, a ceglane, trzeba штробить dla przewodów specjalne kanały, a potem зашпаклевывать je i dopiero potem zacząć wykończenie.
Jak ukryć przewody
4
Kable od telewizora lub telefonu można schować pod listwy przypodłogowe. Podnieś listwy, umieść przewód lub kabel, a następnie ponownie wsunąć listwę. Aby przewody nie rozlewania przy sprzątaniu pomieszczeń, listwy lepiej zabezpieczyć. Można przykleić, a można posadzić na śruby w odstępach co 40 cm Wtedy cokół będzie dobrze przylegać do ściany i wiarygodne ukryje przewody.
Jak ukryć przewody
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.