Jak leczyć suchy katar

Suchy katar określane jako zapalenie błony śluzowej nosa, w którym wydzielina jest bardzo skąpe lub w ogóle brak. Choroba wiele niedogodności: z powodu złamania nosa oddychania sen staje się płytki, występuje ból głowy, cierpi na węch. Poradzić sobie z takim katarem można za 7-10 dni, jednak leczenie ma swoje własne cechy.

Jak leczyć suchy katar

Trzeba

  • – nawilżacz powietrza;
  • – leki przeciwhistaminowe;
  • – roztwór soli fizjologicznej;
  • – krople na podstawie interferon;
  • – krople zwężające naczynia;
  • – zioła lecznicze.

Instrukcja

1
Skontaktuj się z audiologa. Specjalista pomoże ustalić przyczyny choroby, w zależności od których będzie wybrana taktyka leczenia. To może być alergia, infekcja wirusowa, skutki uboczne przyjmowania niektórych leków leki, skrzywienie przegrody nosowej, przerost błony śluzowej nosa lub po prostu reakcja na suche powietrze. W niektórych przypadkach terapeutycznych leczenia się nie obejdzie, więc lepiej od razu, nie tracąc czasu, wykluczyć takie choroby.
2
Podstawą terapeutycznego leczenia jest nawilżanie błony śluzowej. Płukanie nosa roztworem soli fizjologicznej lub roztworem chlorku, a najlepiej soli morskiej. Należy użyć nawilżacza. W środku lata lub zimą, w sezonie grzewczym, pomaga szybko wyeliminować suchość nosa i radzenia sobie z blokady. Przewietrzyć pomieszczenie, spędzasz na mokro.
3
Jeśli przyczyna suchego kataru w alergii, należy wykluczyć kontakt z substancją, z której organizm odczuwa większą czułość. Weź leki przeciwhistaminowe, korzystać ze specjalnych спреями do nosa.
4
Jeśli przyczyną suchego kataru jest wirus, stosować w nos środki na podstawie interferon, na przykład, „Гриппферон”. Dobrą alternatywą dla nich są przeciwwirusowe иммуномодулирующие krople „Derinat” i inne leki, które mają podobne działanie.
5
W celu ułatwienia oddychania nosa stosować krople zwężające naczynia. One nie leczą suchy katar, ale pomagają wyeliminować skutki, które powoduje (ból głowy, bezsenność, гнусавость głosu itp.).
6
Stosować w nos wywary z ziół. Dobrze pomagają rumianek, pokrzywa i nagietek. Spędzasz procedury 4-6 razy dziennie. I już za kilka dni będziesz czuć się znacznie lepiej.
logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *