Jak leczyć płaskostopie

Przerwa – najważniejsza część nogi, na którą przypada ciężar całego ciała ludzkiego. Główną chorobą, która wyświetla przerwa awarii – płaskostopie. To może być wrodzone i nabyte. Wrodzone płaskostopie występuje z powodu braku tkanki łącznej. A zakupiony płaskostopie może się pojawić, jeśli nie zwracać ślady stóp na szczególną uwagę. Najczęstszą przyczyną występowania płaskostopia – to źle dobrane buty. W szczególności to damskie obuwie na obcasy z zawężony nosem, w takich butów obciążenie jest rozłożone nie na całej stopie, a mamy tylko nosek. Również nie można dawać dzieciom донашивать czyjeś buty, tak jak idzie kształtowanie się stopy dziecka.

Przerwa - najważniejsza część nogi

Instrukcja

1
Sprawdź, czy masz płaskostopie. Do tego posmarować stopy kremem nawilżającym i stań na pustej kartce papieru. Wydrukuj na nim swoje ślady, a następnie zapoznaj się otrzymany rysunek. Jeśli płaskostopie, to отпечатается całą stopę, a jeśli nie – na kartce będą ślady od palców, bocznej części stopy i pięty.
2
Chodzisz latem boso po mokrej trawie, na kamieniach, na piasku. Ale chodzenie w domu do jednolitego drewna nie da takiego rezultatu, trzeba chodzić boso właśnie na łonie natury.
3
Należy przyjmować różne kąpiele z rumianku, soli morskiej. Po przyjęciu ciepłej kąpieli, opłukać nogi zimną wodą. Masaż stóp. Proste ruchy takiego masażu można znaleźć w internecie.
4
Kup maty do masażu i umieścić je w domu w tych miejscach, gdzie najczęściej stoją, na przykład, w łazience, w pobliżu umywalki w kuchni w pobliżu płyty. Będąc na macie, zróbcie następujące ćwiczenia: podnoszenia na jego palcach do naśladowania, przerzucania z pięty na palce.
5
Kup specjalne wkładki-foot bandaże. Przed zakupem należy skonsultować się z lekarzem ortopedą. On doradzi, jaki супинатор lepiej wybrać, bo ich wybór w sklepie jest duża i zróżnicowana.
6
Ćwiczenia na stop. Opowiemy o podstawowych ćwiczeniach:- Jazda skałki. Weź wałkiem i rzuć jej stopami do przodu i do tyłu.
– Zbieraj palcami stóp rozsypane zapałki lub inne drobne przedmioty z podłogi.
– Idź na jego palcach do naśladowania.
– Idź na пяточках.
– Idź na zewnętrznej i wewnętrznej stronie stopy.Całkowicie wyleczyć nabyte płaskostopie jest dość trudne, ale można zapobiec jego dalszy rozwój.
logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *