Jak leczyć kukurydzy między palcami

Kukurudza między palcami pojawia się, jak zwykle, od noszenia niewygodnego obuwia, tarcia, złego krążenia. To sprawia wiele kłopotów, powoduje ból. Jeśli nie ujawnić przyczyny jej pojawienia się i nie leczyć – pęcherz może się zarazić.

Jak leczyć kukurydzy między palcami

Trzeba

  • – ciepła woda;
  • – pumeks;
  • – plaster;
  • – ochronne podkładki;
  • – ortopedyczne wkładki;
  • – kwas salicylowy.

Instrukcja

1
Przed przystąpieniem do leczenia odcisków, upewnij się, że nie są one spowodowane chorobami, приводящими do zaburzenia krążenia. Należą do nich cukrzyca, neuropatia obwodowa, uszkodzenie tętnic obwodowych itp. W tym przypadku miejscowe leczenie przyniesie tylko chwilową ulgę, więc trzeba walczyć z chorobą podstawową.
2
Dla chirurgicznie lub laserowe usuwanie modzeli skontaktować się z lekarzem lub pedicure salon. W żadnym wypadku nie cięcia łodyg kukurydzy samodzielnie, zwłaszcza, jeśli masz cukrzycę lub jakiekolwiek przewlekłe choroby.
3
Aby zmniejszyć rozmiar натоптыша lub modzele, trzymaj nogi w ciepłej wodzie, a następnie zdrap szorstką skórę za pomocą pumeksu. Przy tym naklej plaster na sąsiedni palec, aby nie rannych.
4
Wybieraj zawsze przestronne wygodne buty z szerokim czubkiem. W takich butów palce będą mniej ocierać się o siebie i ciśnienie na pęcherz zmniejszy.
5
Kup w aptece lub ортопедическом salonie ochronne poduszeczki „moleskin” lub specjalne wkładki, łagodzące modzele. Silikonowe podkładki lokuje się między palcami i biorą pożądany kształt poprzez ciepła. Zapobiegają one kontakt i tarcie palców.
6
Jeśli nie masz cukrzycy, użyj zmiękczający odciski kwas salicylowy. Po tym, jak zostanie zmiękczona skóra, pierz kukurydzy pumeksu. Bądź bardzo ostrożny i staraj się nie uszkodzić otaczającą skórę.
7
Opiekuj się swoimi stopami, często myć i смягчайте skórę balsamem lub kremem nawilżającym zawierającym rycynowy, oliwa z oliwek, kukurydzy, olej lniany. Należy zwrócić uwagę, przy suchej skórze, pęcherze często krwawią i pękają.
8
Jeśli ludowe środki nie pomagają, należy skontaktować się z lekarzem. Są takie odciski, których nie można wyprowadzić patch i okładziną, aby je usunąć potrzebna pomoc chirurga.
logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.